Blog

Rahatlığı ve Konforu Ön Planda Tutan Yatak Odası Takımları

Rahatlığı ve Konforu Ön Planda Tutan Yatak Odası Takımları

Filmlere konu olan ve kataloglarda sürekli karşınıza çıkan mükemmel yatak odalarına kavuşmanın sırrı sizin tarzınız ve tasarımlarınızda gizlidir. Kendinize özel yaşam alanı olarak günün en büyük yorgunluğunu üzerinizden atacağınız ve yeni güne daha dinç uyanmanızı sağlayacak olan yatak odası takımları güç ve konforu verebilmelidir.

Yeni Trend Yatak Odalarında Minimal Çizgiler

Yatak odalarının yeni tasarımlarında minimal çizgiler ön plana çıkıyor. Son dönemlerin trendinde konfor, sade ve basitlik insanların isteği konumunda.  Geniş bir yatak odası isteyen kişiler daha az eşya ve odada büyük bir tablo isteğinde. Minimal istek üst derece konfor ve rahatlık için dekorasyonda küçük ince dokunuşlar…

Dekorasyonun en önemli parçalarından biri aydınlatma. Yatak odasında vakit geçirmeyi sevenler için önemli. Özellikle kitap okumak, çalışmak isteyenlerin yada sohbet ederek oyalanmak isteyenlerin konforuna yardımcı olacak aydınlatma için doğru ışıklandırmalar seçilebilir.

En önemli husus yatak odasındaki huzurdur. Tasarımınızdaki görüntü ne kadar enerjik olursa, tarzını nasıl yaratırsanız mutlaka konforu ve huzuru dekorasyonunuza eklemelisiniz. Geceleri oksijen kaybı nedeniyle tercih edilmese de odalarda havalandırma açısından keyifli bir hale gelmesini bitkilerle de sağlayabilirsiniz.

Uyku Kalitesi Konforun Vazgeçilmezi

Yatak odasındaki yüksek uyku kalitesi tasarım yatak odalarında konforun vazgeçilmezidir. Zamanınızın büyük bölümünü burada geçiriyorsanız kitap, sohbet ve dinlenmek için tercihiniz yatak odasıysa alanınız olduğu takdirde buraya bir berjer koltuk yerleştirebilirsiniz. Ya da uzanma koltukları yatak odalarında en çok tercih edilenleri oluyor. Bu sayede de hoş bir görünüm ile alan oluşturmuş olursunuz.

Yatak odalarında en çok dikkate almanız gereken husus yatağınızın rahat olmasıdır. Ne kadar güzel dekore etseniz dahi yatağınız konforlu ve rahat olmadığı sürece uykunuzu alamazsınız ve güne daha gergin başlarsınız. Örneğin yatak odanızdaki aksesuarlar çok parlaksa bu parlaklıklar arasında uyumanız imkansızdır. Bu aşamada daha karanlık ve sessiz yatak odaları tasarımı yapılması gerekir.

Söz konusu yatak odası olunca mobilya mağazaları ve yatak ile dekoratif ürünler satan yerlerdeki kataloglarda boy boy fotoğraflarını görürüz. Geçmişte daha çok işlevselliği ile tercih edilen yatak odaları günümüzde kişinin vizyonunu ve tarzını yansıtan mecralar haline geldi. En zor halimizde yalnız kalabilmenin adresi olan yatak odaları bize özel yerlerdir. Bu anlamda tarzı, dekorasyonu ile huzur verici ve dinlendirici olmak zorundadır.

Çocuksu Görünümlü Yatak Odaları

Genç nesil yatak odalarındaki desenlerin üzerinde yoğunlaşıyor. Daha çok çizgi ve puantiye çocuksu bir görünüm katıyor. Bunlara çizgili çarşaf takımları da eklendiğinde yastık kılıflarının da çizgilere sahip olması birbiri ile uyum sağlıyor. Açık renkler ile perdelerinde puantiye ile çizgileri yatak odasında uyumu sağlayan diğer unsurlar oluyor.

Hayatta eğlence ve hareketi seven kişilerin daha canlı renkler ile kendini yansıttığı yatak odaları mutlu olabilmek için şekilleniyor. Yatağından perdesine, halısından ışıklandırmalarına kadar pastel renkler ile odasını sarmak isteyenlerde mevcut.

Yatak Odalarında Romantizmin Renkleri

Yatak odasında romantik renkler isteyenlerde az değil. Daha çok gül kurusu, pembe ve krem renkler romantizmin boyutlarına vurgu yapar. Bu renklere yatak odasındaki diğer eşyaların renkleri eşlik eder. Halı ve perdeler birbiri ile ahenk içinde olmalıdır.

Bir yatak odasını romantik yapan hususlar vardır. Öncelikli olarak bu hissi yayan bir oda olmalıdır. Peluş atkılar, tül gölgelikler, ortamın aydınlatılması, romantizmi çağrıştıran sanat eserleri bir bütünlük sağlar. Sarkıt lambalar da odaya desen yapan dokunuşlar sunar. Yıldızlı otel odalarındaki mantık aslında bunlar gibidir. Bu sayede odanıza zengin bir cazibe ve gizem geliyor. Odasında romantizmi sevenler için güller kırmızı ve menekşelerde mavi tonlar veriyor. Sizin romantik çiçeğiniz yatak odasını süslemelidir. Pampa otu olarak bilinen kabarık kurutulmuş bitkiler bu anlamda tam size göre olabilir.

Odasını Büyük Göstermek İsteyenlerin Rengi Beyaz

Odasını olduğundan büyük göstermek isteyenlerin rengi beyaz olmalıdır. En pratik seçim olduğunu belirtmek doğru olur. Alandaki tüm eşyalarda bu rengin kullanılması küçük bir oda olma görünümünün önüne geçer. Aynı zamanda aydınlık ve ferah bir oda haline gelir. Şüphesiz odanın odak noktası yatağınız olacaktır. Aksesuarlara arasında ayna kullanabilirsiniz. Yansıma yapan aynalar odaları da genişletir. Aynı zamanda pencereye doğru dönük olan ayna odaya ışık verir oda daha çok aydınlanır.

Mobilya Renklerine Göre Perdeler

Huzurlu yatak odası tasarımında dengeyi yakalamak önemlidir. Yatak başlığı, duvar rengi, halı gibi odanızdaki nesneler perde seçimleri için önemlidir. Hepsinin arasında bir denge yakalamak gerekir. Özellikle yatağınızın başlığı ve üzerinde kullandığınız renkli yastıklar ile perdenizin seçimini yapabilirsiniz. Hepsinin birlikte bir ahenk içinde uyumlu olması kişiye daha şiirsel yaklaşım sunabilir. Bu da göze hoş gelirken huzurlu ortamın oluşturulması anlamına geliyor. Mobilya rengine göre perde seçimleri de dikkat edilmelidir.

Şüphesiz evimizin her bir köşesi konforlu olması gerekir. Yorucu bir günün ardından daha zinde bir hayata yeniden başlayabilmek için yorgunluğunuzu atacağınız unsurlar sizlerin kaleminizde şekilleniyor. Bunların başında rahatlığı ve konforu ile yatak odası takımları geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir