Blog

Bütçe Dostu Düğün Paketleri

Bütçe Dostu Düğün Paketleri

Yaz mevsiminin gelmesiyle birlikte düğün sezonu da açıldı. Aile kurmak adına atılan bu büyük adımın elbette ki çok büyük telaşları da olacak. Evlilik sürecinin tamamlanması için karar verilmesi gereken birçok konu gündeme gelecektir. Bunlar arasında en önemlisi ise düğün törenini planlamak, yaşanacak eve karar vermek ve de evi dekore etmektir.

Zamanın en büyük kısmının geçirildiği evlerde kişilerin konforuna ve estetik algısına hitap edecek eşyaları seçmek son derece önemlidir. Fakat bundan da önemlisi ekonomik ve kaliteli ürünleri bulabilmektir. Peki bütçe dostu düğün paketleri nerede satılıyor? Ekonomik düğün paketleri sunan firmalar hangileri? Merak edenler için işte detaylar…

Düğün Paketi Mobilya İçeriği Nelerden Oluşur?

Her insan yaşam alanının huzurlu ve konforlu olmasını arzu eder. Bu nedenle mobilya seçerken titiz davranmak gerekir. Çünkü uzun yıllar boyunca kullanılacak olan bu ürünler dayanıklı ve işlevsel olmak zorundadır. Öyle ki çiftler düğün hazırlıklarına başladıklarında her bir detaya özenir. Fakat mobilya seçiminde aslında genel geçer kriterlere uygun tercihler yapmak daha mantıklı olacaktır. Hem sezon modasına hem de kişisel zevklere uygun birbirinden şık mobilyaları ekonomik fiyatlarda satın almak içinse düğün paketleri en iyi seçenek olacaktır. Özel olarak hazırlanmış mobilya düğün paketlerinde evlerin temel ihtiyacı olan ürünler yer alır. Bunlar;

◦  Yatak Odası

Yeni evlenecekler için düğün paketleri içerisinde yatak odası takımlarına da yer verilmiştir. Düğün paketi olarak değil de bu tür mobilyaları tek tek almak ekonomik anlamda çok büyük bir yük altına girmek anlamına geliyor. Set şeklinde satışa sunulan düğün paketleri içerisinde yatak odası takımlarında genel olarak bir gardrop, karyola, şifonyer ve komodin bulunur. Belirtilen ürünlerin her birinin hangi tarzda olacağı satın alacak kişiler tarafından seçilir.

Renk ve model seçenekleri vardır. Böylece evlenecekler evlerini hem daha uygun fiyata hem de istedikleri stile uygun bir şekilde dekora edebileceklerdir. Yatak odası takımına karar verdikten sonra birbirinden şık ev tekstili ürünleriyle de evinize modern ve şık bir hava katarak son noktayı koyabilirsiniz.

◦  Yemek Odası

Evlerin en önemli kısımlarından birini de şüphesiz ki yemek odaları oluşturmaktadır. Hem şık hem de konforlu olması gereken bu bölümü ekonomik fiyata satın alabilmek için de yine düğün paketleri ideal bir seçenek olacaktır. Standart yemek odası paketinde genellikle 1 adet yemek masası, 6 adet sandalye ve de konsoldan oluşur. Ancak ürünlerin modeli ve renk seçeneklerinin yanı sıra içerikleri de tercih edilecek olan pakete göre değişebilir. Mesela bazı paketlerde klasik içeriklerin yanı sıra ek ürünler de vardır.

Bazı paketlerde ise talep ettiğiniz parça yoktur. Bu nedenle paket içeriklerini çok iyi incelemek gerekir. Talep olunan parça yok ise ekstra sipariş verilebilir. Düğün paketlerinde yer verilen yemek odası takımları modern ve zamansızdır. Yani uzun süre sıkılmadan boyunca kullanabilirsiniz.

◦  Koltuk Takımı

Koltuk takımları evlerin atmosferini belirleyen en temel ihtiyaçtır. Bu nedenle düğün paketlerinde de çok zengin seçenekte ürünlere yer verilir. Paketler kapsamında sunulan koltuk takımlarının renk skalası, desen ve model seçenekleri çok geniştir. Klasik, modern, country vb. gibi modellerden hangisini tercih edeceği tamamen müşterilerin isteklerine bırakılmıştır.

Mobilyalarda zengin seçeneklerin sunulması yeni evlenecek çiftlerin ekonomik fiyatlarla evlerini diledikleri gibi dekore etmelerini sağlar. Fakat ürün seçmeden önce çiftlerin bütçe belirlemesi gerekir. Böylece paketleri inceleyip, hangi ürünü satın alacağınızı bulmanız çok daha kolay olacaktır. Düğün paketleri içerisinde bulunan koltuk takımları kişisel istekleri doğrultusunda iki 3’lü iki adette tekli koltuktan oluşabilir. Ayrıca bazı modellerde de bir adet üçlü, bir adet ikili ve iki adette tekli koltuklara yer verilmiştir. Bu nedenle seçim yapmadan önce evlerin ebatlarını da göz önünde bulundurmak gerekir.

Düğün Paketi Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Düğün paketleri yeni evlenecek çiftlerin aradıklarını daha kolay bulmasını sağlamasının yanı sıra ekonomik anlamda da avantajlı alışveriş gerçekleştirmelerini sağlayan ürünleri kapsar. Elbette ki uzun yıllar boyunca kullanacağımız mobilyalardan oluşacak düğün paketlerini satın almadan önce de dikkat edilmesi gereken birçok husus vardır. Bunlardan biri de ürünlerin kalitesidir. Öyle ki satın alınan mobilyalar ne kadar sağlam ve de dayanıklı olursa kullanım süreci de o kadar uzar.

Ev dekorasyonu yapmak sanıldığı kadar da kolay bir iş değildir. Fakat doğru parçaları bulmak evinizin modern görünmesine yardımcı olur. Bu nedenle düğün paketlerinin içeriğinde bulunan mobilyaların evinizin boyutlarıyla da uyumlu olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Aynı zamanda evlenmek gerçek anlamda masraflı bir iştir. Gerek düğün töreni gerek kına töreni gerekse de ev kurmak derken yüksek meblağlar harcanır.

Çiftler ekonomik düğün paketlerini tercih ederek belki masraflarını biraz daha azaltabilirler.  Ek olarak tercih edilen mobilyaların mutlaka kendi tarzınıza ve kişisel zevkinize hitap etmesine özen gösterin! Çünkü o eşyaları her gün göreceksiniz. Baktığınız zaman size huzur veriyor olmaları ve mutlu etmeleri son derece önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir