Blog

Yaşam Tarzınıza En Uygun Koltuk Takımları

Yaşam Tarzınıza En Uygun Koltuk Takımları

Sevdikleriniz ve misafirlerinizle günün en güzel haberlerini paylaşacağınız salonların baş tacı oturma grupları yaşam tarzınıza en uygun koltuk takımları ile yeniden şekilleniyor. Koltuk takımlarında gösteriş ve şıklık önemli. Salonunuzun baş mimarı olan koltuklar odaya girişte herkesin ilk dikkat ettiği eşyalardır. Oturma odanızın renkleri ve düzenine göre klasik, ağır gösterimli ve asil hava katan mobilyalar tercihlerden oluyor.

Dekorasyonda kullanacağınız aksesuarlarda bunlara bağlı olarak uygun seçiliyor. Canlı renkler, modern tasarımlar, ahşap ayaklı modelleri yeni trend oturma odası gruplarını oluşturuyor.

Yaşam Tarzınıza Göre Koltuk Takımları

Yaşam tarzınız evinizin dekore edilmesinde ön plana çıkar. Sporcu kimliğe sahip olan kişiler bu aşamada daha spor tarz oturma grubu seçerken orta yaş ve ileri grubundakiler halen klasik oturma grupları üzerinde duruyor. Ailesi ile daha sıcak, samimi bir ortamda olmak isteyenlerin tercihi her zaman köşe grupları oluyor. Bu gruplar aile bireylerine kendisini daha yakın hissettirirken özellikle sinema gecelerinde ailenin mutluluk tablosunun pozunu verdiği yerler oluyor.

Nostalji tutkunu insanların tarzları da oturma gruplarına yansıyor. Bu aşamada yenilikçi oturma grubuna yönelmeler söz konusudur. Bu kişiler nostaljik dekoratif ürünlerin bir araya gelmesiyle göz kamaştırıcı bir estetik ruhuna işler. Modelin şıklığı ve tarzı kadar kalitesi de önemlidir. Bu sayede uzun vadelerde kullanım sağlayacağınız koltuk takımlarından bahsetmek mümkün olur.

Dikişli Tasarımlar ve Zımba Düğme Detaylı Koltuk Takımları

Yeni tarz oturma gruplarında eskiden olduğu gibi dikişli tasarımlar ve zımba düğme detayları halen devam ediyor. Bu tarz koltuk takımları konfor ve daha çok şıklık sunuyor. Geniş bir oturma alanı halen en çok konfor verenleri. Sırt kısmında dik uzun detayların önünde bol minder ve yastıklar oturma gruplarında halen istenilen tarzlardan oluyor.

Bir zamanlar sadece zenginlerin kullandığı deri kumaşlar günümüzde hemen hemen her eve giren oturma gruplarını zenginleştiren mobilyalardan olma özelliğini taşıyor. Aynı zamanda kumaşta nubuk, keten gibi türler de temizliği kolay olması açısından tercih edilen ürünler oluyor.

Konfor oturma gruplarında ön plana çıkıyor. Aynı zamanda uzun ömür için kaliteli malzemelerden üretilen ürünlerde birinci sınıf kumaşlar ile temizlik açısından leke tutmayan ve hemen temizlenebilen her zevke uygun birbirinden güzel renk seçenekleriyle yeni nesil otuma grupları evinizi güzelleştiriyor.

Oturma Gruplarında Berjerler Baş Rolde

Oturma yeri geniş ve arka yaslanma yerleri uzun ve kabarık görünümlü berjerlere sahip oturma grupları yeni yılın gözdeleri. Oturma grubunda berjerinizi ayrı olarak seçiyor olmanız ayrı bir avantaj. Klasik berjer seçimleri halen revaçta. Evinizin ve salonunuzun en önemli parçası olan berjerler kanepelerinize zıt renkler ile pastel renklerden harika sunular veriyor.

Başlı başına bir evinizin yazarı olabilecek berjerler her türlü mobilya ve oturma grubuna ayak uyduruyor. Tasarımları ile evinizin aurasını değiştiren berjerler tekli olması sayesinde istenildiği gibi yer değiştirilebiliyor. Bu sayede oda dekorasyonunda önemli yer tutuyor. Kollu ve kolsuz olarak iki çeşit berjer halen en şık haliyle sunuluyor. Özellikle kitap okumayı sever kişilerin kollu berjer tercihleri ön plana çıkıyor.

Koltuk takımı tercihinde bütçe önemlidir. Üretiminde kullanılan malzemeler kadar işçilik ile ön plana çıkan şık detaylara sahip oturma gruplarının fiyatları beklentilerinizin üzerinde olabilir. Burada önemli olan husus aldığınız ürünü uzun süreler kullanabilme imkanlarının olmasıdır. Seçeceğiniz ürünlerin montajında çivi, raptiye ve yapıştırma gibi estetikten uzak hususların olmaması gerekir. Bu şekilde üretilen ürünlerin uzun vadelerde kullanılamadığı bilinmelidir. Kısa süre içinde yenilenmesi gerekecek kadar zayıf koltuk takımlarıdır. Fiyat olarak uygun olmasına rağmen kullanım açısından en kötü tercihlerden olan bu koltuk takımları tercihlerinizden uzak olması gerekir.

Evinizde sürekli kullanacağınız ve üzerinde muhtemelen yemek yiyeceğiniz, içecekler içeceğiniz oturma gruplarının alımında dikkat etmeniz gereken hususlar önemlidir. Başlıcaları;

  • Bunlardan ilki rengidir. Odanızın duvarları, perdeler, varsa yemek odası takımı, televizyon ünitesinin rengi koltuk takımına uyumlu olmalıdır.
  • Oturma odanızın büyüklüğüne göre koltuk takımının boyutları önem arz eder. Küçük bir salona büyük bir oturma grubu koymak ortamı daraltır ve yaşam alanı bırakmaz. Bunun için daha küçük boyutlarda oturma grupları seçilmelidir.
  • Yaşam tarzı ve stilinize göre köşe grubu ya da oturma gruplarından biri tercih edilmelidir.
  • Oturma gruplarında en önemli unsur konfordur. Çünkü ne kadar rahat koltuklara sahip olursanız günün yorgunluğunu yatağınıza girmeden önce o derecede atmış olursunuz.
  • Oturma gruplarında yastıklar her daim ön plana çıkar. Yeni trend koltuklarda da yastıklar olmadan olmuyor.
  • Oturma gruplarında ayaklar kendisini gösterir. Ahşap ayaklar her zaman revaçta. Ancak bazı kişiler parlak metal ayakları tercih ediyor. Temizlik açısından yüksek ayaklı mobilyalar ev hanımlarının ilk tercihi oluyor.
  • Oturma gruplarının iskeleti sağlamlık açısından önemlidir. Çelik iskelet ve gürgün ağacından yapılan oturma grupları kaliteli ve sağlam ürünlerdir.
  • Ev Hanımlarının temizlik açısından tercih ettiği koltuk kumaşları hem kolay temizlenebilir olmalı hem leke tutmamalıdır. Özellikle çocuklu aileler için yeni tarz kumaşlar bu aşamada ön plana çıkıyor.

Hayata bakış açınıza göre yeniden dizayn etmek isteyeceğiniz salonlarınızdaki en önemli eşyalar oturma gruplarıdır. Koltuk takımı seçiminde tarzınızı yansıtan oturma grupları konfor ile şıklığı bir arada sunan alternatifler ile geniş bir yelpazeye sahip oluyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir