Blog

Lüks ve Kalitesiyle Birbirinden Şık Koltuk Takımları

Lüks ve Kalitesiyle Birbirinden Şık Koltuk Takımları

Evinizin ve salonunuzun güzelliğini yansıtan en önemli eşyanız elbette koltuk takımlarınızdır. Tarzı ve renkleri ile tamamen sizin vizyonunuz olan şık koltuk takımları içeriye girişte ilk dikkatleri üzerine çeker. Oturma odanız ve salonunuz için tercih edeceğiniz koltuk takımları alanın büyüklüğüne göre değer kazanıyor. Geniş salonlarda kendisini gösteren oval çizgilere sahip modern koltuklar göz doldurucu renkler ile evinizi büyülüyor.

Salonda yayılan ışık ile portrelerini çizeceğiniz oturma gruplarınızın kıvrımlarındaki çizgiler en şık haliyle yansıyor. Kumaşların koltuğunuzun isketeli ile kurduğu bağ, dikişleri ile işçiliği sanatsal dokunuşlar ile ortaya çıkarılmış. Tercihinize göre ahşap ayaklar ya da parlak metaller yüksek kullanım olanakları veriyor.

Usta bir ressamın fırçalarından çıkan kumaş parçalarındaki desenler evinizin sanat köşesi. Ruhunuzu yansıtan berjerler kahvenizi yudumladığınız anların habercisi oluyor. Lüksün ve kalitenin birleşimi şık koltuk takımları ünlü tasarımcıların kaleminden.

Tarzınızı direk dışa vuran yeni koltuk takımlarının yanında sıcak dostlukları kaynaştıracak köşe grupları en konforlu haliyle odalarınızı süslüyor. Geniş oturum alanları ve başınızı yaslayıp dinleneceğiniz kısa süreli dinleneceğiniz limanlarınız oluyor.

Mutlu aile tablolarına yansıyan sinema gecelerinin ev sahibi koltuk takımları gerektiğinde tüm ailenin alabildiği açılır yatak oluyor. Battaniyesi üzerinde depresyon hikayelerinin baş yazarı oluyor. Dostlarımızı ağırladığımız mutluluk köşelerimiz oluyor.

Salon Takımlarında Tercihler

Koltuk takımı seçimi öncesi bütçe önemlidir. Tasarımı ile daha düşük kalitede ürünler tercihiniz olabilir. Seçiminizde uzun süreli kullanımlar sağlamak için ahşap işçiliği, minder, terzilik, döşemenin gerçek ustaları önem kazanır. Salon tasarımında ihtiyaçlar ruh halinize göre değişir. Bu sebeple yaşam alanınızdaki temel dekorasyon tekniğini mobilyalar oluşturuyor. Son yılların en önemli tarzı minimalist yaklaşımlar oluyor. Kişiler ihtiyacı kadar mobilya ve aksesuarlardan yana. Az eşya olması herkesçe popüler hale geldi. Günümüzün ilk yorgunluğunu atacağınız koltuk takımlarının konforu önemli.

Teknolojideki gelişmeler mobilya sektöründe de kendisini gösterdi. Temel olarak ahşap ve demir iskeletler ile üretilen yataklı kanepeler teknoloji sayesinde zorlanmadan açılıp kapanma özelliklerine sahip oldu. Depolama ihtiyacı olan kişilerin sandıklı oturma grubu ve kanepeler seçimi özellikle küçülen evler sonrasında daha çok artmış durumda. Bu anlamda sandıklı oturma grupları daha çok tercih meseli.

Yataklı oturma grubu ve kanepeler şık görünüşlerinin yanında konfor sağlarken kullanışlılıkla evinizin bir çok odasında kullanmaya başlıyorsunuz. Sürekli gecelik misafiri gelenlerin yataklı koltuk takımlarını tercih ediyor olması da çok yönlü oturma gruplarına yönelimi artırmış durumda.

Koltuk Takımlarında Kumaş Tercihleri

Koltuk takımlarının seçilmesinde renkler ve konfor ön planda olsa da aslında tasarım olarak birbirinden şık ürünler söz konusu. Evinizi ve salonunuzu yenilerken kullanacağınız oturma grupları seçimi öncesi kumaş alternatifini değerlendirmeniz gerekir. Bu anlamda alacağınız üründe kumaş, keten ya da deri nasıl bir desen istediğinizde önemlidir.

Asırlardır vazgeçilemez kumaş olan deri temizlenmesi kolay ve çekiciliği en yüksek kumaşlar arasında yerini her daim korur. Leke tutmadığı gibi daha çok ziyaretçi alan yerlerde kullanılması ideal oluyor. Yoğun bir iş yerinde misafirlerinizi kısa süreliğine ağırlamak istiyorsanız deri koltuklar her zaman işe yarar. Ancak ısı olarak yüksek yerlerde nemin yüksekliği ve alçaklığı ile deride çatlamalar da olabilir. Bu gibi durumları da ele almak gerekir.

Kumaş seçimi olarak keten seçenler lüks bir his vermesinden yana hoşnutturlar. Ancak ketenin koltuğa işlenmesi önemlidir. Geniş bir kumaş bırakımı baskı yaratmadığı için dağınım görünümlere neden oluyor. Ketenin tamamen baskı altında durması gerekir. Dolayısıyla sürekli kırışık duran bir kumaş istemezsiniz.

Koltuk takımlarında pamuk tercih edenler daha havadar ve dayanıklı kumaşlar seçmiş oluyor. Çok fazla kişinin oturması ile çabuk yıpranan kumaştır. Temizlenmesi de kolay değildir. Üzerine bir içecek ya da yiyecek dökülmesi halinde kumaş lekeyi hızla emdiği için tercih edilmesi çok uzaktır.

Oturma Grubu Seçiminde Bütçe

Oturma grupları kişilerin tercihine göre şekilleniyor. Bu anlamda bütçe öncelikli olarak mobilyamızın markasında da etkili. Yüksek bütçeler ile kaliteli markalardan alımlar yapmak mümkün. Ancak yapacağınız araştırmalar ile bütçenize uygun olan markları daraltarak arayışlarınıza devam edebilirsiniz.

Aradığınız koltuk takımlarında şekil önemli. Salonunuzun büyüklüğüne ve kullanım şartlarınıza göre köşe grubu ya da oturma grubu olarak seçim imkanı bulunuyor. Köşe grupları evin her köşesine yerleşen ve boş alan bırakan koltuklardır. Evinizde daha samimi bir ortam yaratır. Ancak daha çok misafirlerinize yönelik olarak dostlarınızı ağırlayacağınız tarzdan koltuk takımı arıyorsanız bu aşamada birçok çeşitle karşılaşıyorsunuz.

Klasik oturma gruplarını sevenler kadar yenilikçi spor oturma grubu arayanlarda az değil. Bu anlamda sizin ruhunuzu okşayacak, ferahlatacak bir oturma grubu seçiminde salonda kullanacağınız diğer mobilyalar da önem kazanıyor. Olması halinde yemek masası, televizyon ünitesi, sehpa, halı ve camlarınızı kapatan perdeler de koltuk seçiminde ön plana çıkıyor. Zira bu eşyaların hepsinin bir uyum içerisinde olması tasarımınızın da ince çizgisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir