111 sonuçtan 1-12 arası gösteriliyor

Alabora Antrasit Yemek Odası Takımı
Ürünü Görüntüle

Alabora Antrasit Masa

4.500,00
Alabora Yemek Odası Takımı
Ürünü Görüntüle

Alabora Masa

5.000,00
Alabora Siyah Yemek Odası Takımı
Ürünü Görüntüle

Alabora Siyah Masa

5.000,00
Ürünü Görüntüle

Alaçatı Yemek Masa

4.590,00
Ürünü Görüntüle

Asos Masa

4.000,00
Atina Yemek Odası
Ürünü Görüntüle

Atina Masa

17.850,00
Ürünü Görüntüle

Atlas Yemek Masa

4.675,00
Ürünü Görüntüle

Babil Masa

4.500,00
Begin Yemek Odası Takımı
Ürünü Görüntüle

Begin Masa

6.500,00
Ürünü Görüntüle

Bella Ceviz Yemek Masa

6.500,00
Ürünü Görüntüle

Bella Gri Masa

6.500,00
Bianca Yemek Odası Takımı
Ürünü Görüntüle

Bianca Yemek Masa

5.900,00
 

Masa

Söz konusu masa olunca farklı kullanım amaçlarına, farklı ebatlarda son dere ergonomik tasarımı ile elverişli bir kullanıma sahip mobilyalar akla gelmektedir. Bu anlamda irili ufaklı birçok masa tasarımı mevcuttur. Yemek masaları, çalışma masaları, toplantı masaları ile gibi bir dizi kullanım amacı bulunan masalar ergonomik tasarımları ile Odasen Mobilya bünyesinde yaşam alanlarınıza gelmektedir. Ancak yaşam alanlarında en çok kullanılma sebebi yemek masalarıdır. Yemek masaları ile yemek odası takımlarının en önemli parçaları olan masalar farklı ebatlar ile yaşam alanlarınıza değer katar. Bu anlamda ihtiyacınız olan yemek masası çok çeşitli türleri ile odasen.com sayfalarında sizleri beklemektedir. İstenilen renk, malzeme ve tasarımı ile şekillerde bulunan yemek masaları isteğinize göre büyüklük ve açılır kapanır tarzları ile ergonomik bir şekilde sunulmaktadır. Bu aşamada en önemli husus doğru yemek masası nasıl seçilir?

Yemek Masası Nasıl Seçilir?

Evinizin ve yaşam alanlarınızda kullanmak isteyeceğiniz yemek masalarının seçiminde bir dizi dikkat edilmesi gereken hususlar vardır. Bu hususları yerine getirdiğinizde uzun süreli kullanacağınız yemek masaları evinizde hayat bulur. Bunlar; • İhtiyacınıza göre bir masa • Masanın ve yaşam alanınızın boyutu • Masanızın şeklinin nasıl olacağı • Kullanımındaki materyal ile malzemeler • Masanın tarzı ve stili • Malzeme ve üretim kalitesi Olmaktadır. Bu altı husus masanızın alımında dikkat etmeniz gereken en önemli kalemleri oluşturmaktadır. Bu sebeple ihtiyaç duyulan masa taleplerine kulak veren Odasen Mobilya isteklerinize ve duygularınıza göre masa tasarımları yapar.

Nasıl Bir Masaya İhtiyacınız Var

Eviniz için doğru yemek masasını seçmeye gelince, neye ihtiyacınız olduğunu bilmeniz gerekir. Tabii ki masanız bir araya gelip, yemek yemek için bir yer olması gibi işlevsel ihtiyaçlara hizmet etmelidir. Ancak ailenizi, yaşam tarzınızı ve yaşam durumunuzu da göz önünde bulundurmalısınız. Özellikle ailenizin ihtiyaçları dikkate alınmalıdır. Örneğin, küçük çocuklarınız varsa, lekeleri emen bir taş masa belki de en iyi seçim olmayabilir. Hem pratik hem de güzel bir yemek masası seçin. Ayrıca yaşam tarzınızı da düşünmelisiniz. Bir masanın günlük hayatınızda nasıl bir rol oynadığını düşünün. Örneğin, akşam yemeği partilerini eğlendirmeyi ve barındırmayı seviyorsanız, dört kişilik küçük bir masa muhtemelen ideal olmayacaktır. Yemek masanız yaşam tarzınızı engellememeli aksine zenginleştirmelidir. Bu sebeple yaşam alanlarınızı zenginleştiren, değer katan masa çeşitleri Odasen Mobilya’da bulunmaktadır.

Masanızın Boyutu

Yemek masanız yemek odanıza rahat bir şekilde sığmalıdır. Çok büyük masalar odanızı küçük gösterir. Çok küçük masalar ise odanızın dengesini bozar. Boyut ayrıca insanların hareket etmesi için masanızın etrafındaki alanı dikkate almak anlamına gelir. Eviniz için doğru masa boyutunu bulmak için, onu ölçmeniz ve haritalandırmanız gerekir. Yemek odanızda derme çatma bir masa oluşturmak için farklı unsurlardan yararlanabilirsiniz. Ancak gerçek bir ölçüm en uygunu olur. İdeal olarak, yemek masanız sadece doğru uzunlukta değil aynı zamanda doğru yükseklikte olmalıdır. Genel olarak, masa ile duvar veya odadaki diğer mobilyalar arasında en az 100 santimetre boşluk bırakılmalıdır. Bu mesafe rahat hareket etmenizi sağlar.

Masanızın Şekli Nasıl Olmalıdır?

Yemek masaları genellikle dikdörtgen, kare, yuvarlak veya oval şeklindedir. Pratik ihtiyaçlarınız ve odanızın büyüklüğü masanızın şeklini belirlemelidir. İşte her bir yemek masası şekli için göz önünde bulundurmanız gerekenler. Dikdörtgen masalar en yaygın olanlarıdır. Bu şeklin daha fazla stil, boyut ve genişletilebilir seçeneklerle geldiğini göreceksiniz. Dikdörtgen bir yemek masası çoğu alana uygun olsa da, özellikle uzun veya dar odalarda işlevsel olmaktadır. Özellikle doğru olanı seçmek söz konusu olduğunda, uzunluk kadar genişlik de önemlidir. Masa ne kadar geniş olursa, o kadar fazla yiyecek sığabilir. Bu rahatlık sizi mutlu edecektir. Odasen Mobilya sizi ve sevdiklerinizi mutlu edecek yemek masalarının tasarımına imzasını atan kalitedir. Eğer odanız kare ise kare masa tercih etmenizde fayda var. Kare bir yemek masası, insanları birbirine yaklaştırdığı için daha samimi yemek deneyimleri yaratır. Ancak kare masa ne kadar büyükse, yiyeceğe ulaşmanın o kadar zor olduğunu hatırlatmak gerekiyor. Yuvarlak veya oval masalar küçük odalar için idealdir. Bu şekil genellikle daha az yer kaplasa da, yiyecekleri yerleştirmek için yine de iyi miktarda yüzey alanı sunar. Açıkçası, masa üstü ne kadar büyük olursa, o kadar fazla insan ve yiyeceği rahatça sığdırabilirsiniz. Yuvarlak veya oval bir masa aynı zamanda insanları birbirine yaklaştırır. Bu nedenle sohbet için harika bir araç olmaktadır.

Masanın Üretimindeki Malzemeler

Yemek masanız için doğru malzemeyi seçmek her zaman kolay değildir. Fiyat, bakım, kişisel tarz ve evinizin tarzı arasında bir denge olmalıdır. Bu aşamana ahşap en popüler yemek masası malzemesidir. Klasik, dayanıklı ve onarımı kolay ahşap güzel görünür ve çoğu ihtiyacı karşılar. Masif ahşap en pahalısı olsa da Odasen.com ile yapılan kampanyalar ile çok uygun fiyatlara alınabilmektedir. Bununla birlikte uygun fiyatlı olarak kaplama tercih edilebilir. Ahşabın fiyat etiketi olmadan görünmesini istiyorsanız, ahşap kaplama harika bir seçenektir. Bu malzeme, kontrplağa yapıştırılmış ince bir masif ahşap veya baskılı malzemeden oluşur. Kaliteli bir kaplama yemek masası tamamen bu malzemeden yapılır, bu nedenle kaplamanın masanın altında da kullanıldığını kontrol edin.