Sık Sorulan Sorular (S.S.S)

Odasen’de kapıda ödeme yapabilir miyim?

Elbette kapıda ödeme yapabilirsin. Sipraşini oluşturduktan sonra ödeme yöntemine bağlı olarak; Havale/Kredi kartı ödemelerinde %40 ön ödemeli siparişlerinin ödemesini kapında yapabilirsin.

Odasen’de hediye çeki ve indirim kuponu ile ödeme yapabilir miyim?

Alt limitsiz hediye çeki/indirim kuponu ile yapılan ödemelerde kupon, sepet tutarının tamamını karşıladığı durumlarda siparişin en fazla 2 iş günü içinde incelenerek onaylanacaktır.

Hediye çeki/indirim kuponu kampanyalı veya ürün tutarı sarı renkli belirtilmiş ürünlerde geçerli değildir.

Son kullanım tarihi geçen hediye çeki/indirim kuponu yeniden tanımlanamaz.

Hediye çeki/indirim kuponu tek kullanımlıktır. (Kurumsal iş birlik kuponları hariç.)

Odasen hesabında tanımlanmış birden fazla kuponun olabilir. Ancak, Odasen kuponları birleştirilemez. Siparişine en uygun bir kuponu seçerek alışverişini tamamlayabilirsin.

Odasen’de parçalı ödeme yapabilir miyim?

Odasen’de aşağıdaki ödeme seçeneklerini beraber kullanarak parçalı ödeme yapabilirsin:

Nakit ve kredi kartı ile ödeme

Havale ve kredi kartı ile ödeme

Farklı kredi kartları ile ödeme

Parçalı ödeme seçeneğinden showroomlarımızda veya destek hattımız üzerinden bizi arayarak faydalanabilirsin.

Odasen’de nakit ödeme yapabilir miyim?

Odasen’de nakit ödeme seçeneği mevcuttur.

Odasen’de Havale/EFT ile nasıl ödeme yapabilirim?

Havale/EFT ile gelen ödeme için en fazla 2 iş günü içinde siparişin onaylanır.

Havale/EFT ile ödeme yaparken açıklama kısmına sipariş numaranı yazmalısın.

ATM aracılığı ile ödeme yaparsan, siparişinin onaylanması için, ödemeyi gerçekleştirdikten sonra aşağıdaki bilgileri bize buradan iletmelisin.

Müşteri ismi

Havalenin yapıldığı banka adı

Ödeme tutarı

Hesap numaralarımıza aşağıdaki tablodan ulaşabilirsin. Alıcı kısmına yazılması gereken şirket unvanı: Kerim Can İLTERAY

BANKA ADI IBAN NUMARASI

Finansbank/Enpara

TR870011100000000084761713

İş Bankası

TR350006400000166270260621

Vakıfbank

TR96 0001500158007309473275

Denizbank

TR520013400001813042900005

Odasen’de bireysel ve kurumsal fatura nasıl oluşturabilirim?

Odasen’de bireysel fatura oluşturmak için sepetinizi oluşturduktan sonra gelen Adres Bilgileri ekranından + Adres Ekle butonuna tıklayın ve açılan panelden adres tipini ‘Bireysel’ seçin. Ad, Soyad, TCKN gibi zorunlu alanları doldurarak adresi kaydedin.

Odasen’de kurumsal fatura oluşturmak için sepetinizi oluşturduktan sonra gelen Adres Bilgileri ekranından + Adres Ekle butonuna tıklayın ve açılan panelden adres tipini ‘Kurumsal’ seçin. Firma Ünvanı, Vergi Dairesi ve Vergi Numarası gibi zorunlu alanları doldurarak adresi kaydedin.

Odasen’de faturamı nasıl görüntüleyebilirim?

Odasen olarak e-fatura mükellefi olduğumuz için faturanı ürünün teslim edildikten sonra 3 iş günü içinde;

 • Siparişine kayıtlı e-posta adresine gönderdiğimiz e-posta’dan,
 • Odasen üyesi isen sitemizde üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte yer bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayıp Siparişlerim alanından,
 • Odasen üyesi değil isen siparişe kayıtlı e-posta adresin ile sitemizde yeni üyelik oluşturup üye girişi yaptıktan sonra sağ üstte yer alan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayıp Siparişlerim alanından

faturanı görüntüleyebilirsin.

Odasen’de kredi kartı ile ödeme güvenli mi?

3D Secure hizmeti ve dünyanın önde gelen ödeme sistemleri firması Masterpass altyapısı sayesinde güvenli ödeme sistemimizle gönül rahatlığıyla alışverişini yapabilirsin.

3D Secure ile yapılan ödemelerde banka ve kullanıcı ekranında, banka tarafından sunulan özel bir 3D işlem ekranı açılır ve alışveriş yapılan kredi kartı sahibinin cep telefonuna SMS ile onay kodu gönderilir. Bu şekilde yapılan ödeme işlemlerinde, herhangi olumsuz bir durumda banka tüm sorumluluğu üzerine alır.

Odasen’de taksit seçenekleri nelerdir?

Bonus, World, Maximum, Axess, Paraf, Card Finans ve Advantage kredi kartları ile 3, 6, 9 taksitle ödeme yapabilirsin.

Havale/EFT ödemelerinde %50 peşin olarak 8 taksitle “elden taksit” imkanını kullanabilirsin.

Odasen’de nasıl ödeme yapabilirim?

Siparişini ödeme işlemleri tamamlandıktan sonra onaylıyoruz. Aşağıdaki ödeme yöntemlerinden tercih ettiğin ile; web sitemizden ve showroomlarımızdan sipariş verebilir ve ödeme yapabilirsin.

 1. Kredi/banka kartı ile ödeme
 2. Havale/EFT ile ödeme
 3. Nakit ödeme
 4. Parçalı ödeme
 5. Hediye çeki ve indirim kuponu ile ödeme

Ürünlerde kumaş rengi dışında özelleştirme yapabiliyor muyum?

Köşe koltuklarda köşe yönü değişimi ya da seçili ürünlerde ayak rengi/modeli değişimi yapabilirsin.

Köşe yönü değişimi veya ayak rengi/modeli değişimi yaptığın ürünlerimiz özelleştirilmiş ürünler kategorisine girecektir.

Kumaş değişimi ücretli mi?

Kumaş değişimi ücreti ürün ve kumaş serisine göre değişmektedir. Koleksiyonumuzdaki bazı kumaşların değişimi ücretsizken bazı kumaşlarda fiyat farkı çıkmaktadır.

Kumaş değişimi için “Kumaşını Seç” butonuna tıklayıp farklı kumaş seçeneklerini incelerken kumaş serisine göre değişen fiyat farkı bilgisini de görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca fiyat farkı bilgisi almak için buradan talep formu doldurabilirsiniz.

Beğendiğim modelin kumaşını nasıl değiştirebilirim?

Beğendiğin modelin kumaş seçeneklerini öğrenmek için bizleri arayabilir ve bilgi alabilir ya da ürün sayfasında bulunan “sizi arayalım” formunu doldurarak seninle iletime geçmemizi sağlayabilirsin.

Siparişinizi oluşturduktan sonra seçtiğiniz kumaşta değişiklik yapmak isterseniz, bunu siparişinizi verdiğin gün ya da ertesi gün web sitemiz üzerinden ya da yine showroomumuza giderek bildirmelisiniz. Çünkü siparişinizi aldıktan 1 gün sonra seçtiğiniz kumaşı kestirerek ürünü hazırlamaya başlıyoruz. Bu nedenle daha geç gelen değişim taleplerini kabul edemiyoruz.

Kumaş değişimi yaptığınız ürünleriniz özelleştirilmiş ürünler kategorisine girecektir.

Kumaş koleksiyonunu yakından görebilir miyim?

Odasen koleksiyonlarında setgileiğimiz ürünlerin kumaşlarını showroomlarımızda görebilir ve değerlendirebilirsin.

Dilersen bizleri arayabilir ve örnek kumaş talebinde bulunabilirsin. Böylece aklındaki kumaşı seçmek için uzun uzun düşünebilir ve kararını verebilirsin.

Showroomlarımızı ziyaret ederek hem daha fazla fikir sahibi olabilir hem de iç mimarlarımızla görüşme sağlayarak evine ve tarzına en uygun modeli seçebilirsin. Hem kahvemizi de içersin 🙂

Yurtdışı ve adalara teslimatınız var mı?

Yurt dışına ve adalara ürün gönderim sürecimiz henüz mevcut değildir. Dilersen ürünleri Türkiye sınırları içinde senin belirlediğin bir adrese teslim edebiliriz ve yurt dışına veya adalara gönderim sürecini kendin organize edebilirsin.

Belirlenen adresten yurtdışına veya adalara taşıma sırasında oluşabilecek sorunlar senin sorumluluğunda olup Odasen’nin bu konuda herhangi bir sorumluluğu bulunmamaktadır. Ek olarak, ürünlerin faturada belirtilen adres dışında başka adrese taşınması durumunda garanti kapsamı geçersiz olacaktır. Garanti kapsamımızı daha detaylı incelemek istersen, koşullarımızı buradan inceleyebilirsin.

Uzak mesafe ücreti nedir?

Ulaşım maliyetleri nedeniyle Odasen Nakliyat ile yapılacak teslimatlarda bazı ilçelere uzak mesafe ücreti uyguluyoruz. Kargo ile yapılacak teslimatlardan ise uzak mesafe ücreti almıyoruz.

İl ve ilçe bilgini bize bildirerek Odasen Nakliyat ile yapılacak teslimatlarda bulunduğun adrese uzak mesafe ücreti alınıp alınmadığını öğrenebilirsin.

Değişen nakliye maliyetleri nakliye tutarlarını etkileyebilir. Daha detaylı bilgi için bizi aramanı öneririz.

Teslimat ücretleri ne kadar?

Odasen olarak satın almış olduğun ürünlerin nakliye ücretlerini biz karşılıyoruz.

*Odasen Nakliyat ile teslim edilen ürünler için bazı ilçelerde Uzak Mesafe Ücreti uygulanır. Uzak Mesafe Ücretini adres seçimi sırasında hesaplayıp, sipariş özetinde ayrı bir satır olarak yer veriyoruz. Ancak bulunduğun ilçenin uzak mesafe kapsamında olup olmadığını buradan kontrol edebilirsin.

İleri tarihli teslimat ile sipariş verebilir miyim?

Sipariş vermek istediğin sırada teslimatın sağlanacağı evin/mekanın henüz hazır değilse sadece showroom ve satış noktalarımız üzerinden olmak üzere ileri tarihte teslim edilmek üzere siparişini oluşturabilirsin.

 • İleri tarihli teslimat talebi yalnızca kendi nakliye ekibimiz tarafından teslim edilen ürünler için yapılabilir. Kargo ile teslim edilecek ürünler için ileri tarihli teslimat talebi oluşturulamaz.
 • İleri tarihli teslimat talebinin sipariş sırasında belirtilmesi gerekmektedir.
 • Belirtilen tarih en fazla planlanan teslim tarihinden itibaren 2 ay içerisinde olacak şekilde oluşturulabilir.
 • Sipariş sırasında belirtilmeyen ileri tarihli teslimat talepleri daha sonrasında iletildiğinde her ay ve her ürün başına 200 TL tutarında depo ücreti uygulanmaktadır. Ürünler planan teslim tarihinden itibaren en fazla 2 ay bekletilebilir.
 • İleri teslimat talep edilen ürünlerde 3 günden sonra iptal ve iade hakkı yoktur.

Siparişimi nasıl takip edebilirim?

Ürününün üretim ve teslimat sürecini üye girişi yaptıktan sonra üstte bulunan ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmındaki ilgili sipariş ve ürün üzerinden takip edebilirsin.

Ürününün gönderildiği kargo şirketinin ismini, kargo takip numarası ve linkini ayrıca sipariş verirken belirttiğin e-posta adresine ve telefonuna da gönderiyoruz. Dilersen takibini bunlar üzerinden de yapabilirsin.

Nakliye ekibimiz ile teslim edilen ürünlerin için ise teslimatını sana uygun olan bir güne planlayabilmek için sana sms veya e-posta yoluyla ulaşıyoruz. Ürününün o zamana kadarki teslimat sürecini de direkt olarak Hesabım/Siparişlerim sayfasında görüntüleyebilirsin.

Siparişimin teslim edileceği adresi daha sonra değiştirebilir miyim?

Teslimat adresi olarak sipariş anında verdiğin adresi kabul ediyoruz. Siparişindeki adres için il değişikliği yapamıyoruz. Ancak siparişine ait adresi aynı il içerisinde olmak koşuluyla değiştirmek istersen ürünün yola çıkmadan önce buradan destek formu oluşturarak bize ulaşabilirsin. Ürününün yola çıkıp çıkmadığını ise Hesabım/Siparişlerim üzerinden takip edebilirsin.

Değişiklik yaptığın adres uzak mesafe kapsamında ise senden uzak mesafe ücreti talep ediyoruz. Uzak mesafe kapsamındaki il ve ilçeleri buradan görüntüleyebilirsin.

Ürünlerimi teslim alabileceğim tarih henüz kesin değilse ne yapmalıyım?

Kendi nakliye ekibimizle teslim ettiğimiz ürünlerde yola çıkmadan önce teslimatını planlayabilmek için seninle iletişime geçiyoruz. Teslimat planını onaylaman için sana gönderdiğimiz linkte, ileri tarihli teslimat istediğini belirten butona tıklayarak bu talebini bize iletebilirsin. Müşteri temsilcilerimiz en kısa sürede ileri tarihli teslimat talebinle ilgili sana ulaşıyor olacak.

Ürünler depomuzda en fazla 2 ay süre ile bekletilebilir ve ileri tarihli teslimat talebin için aldığın ürün başına her ay için 200TL tutarında bir ücretlendirme yapılır. Müşteri temsilcimiz veya showroom ekibimiz ileri tarihli teslimat talebin için sana ulaştığı sırada ödeme işlemini de gerçekleştirebilirsin.

Teslimat türüne göre siparişimi nasıl teslim alırım?

Odasen olarak siparişlerinin teslimatını anlaşmalı kargolarımız ile veya kendi nakliye ekibimizle sağlıyoruz. Ürününün üretim ve teslimat sürecini üye girişi yaptıktan sonra ‘Hesabım’ bölümüne tıklayarak ‘Siparişlerim’ kısmındaki ilgili sipariş ve ürün üzerinden takip edebilirsin.

Kargo ile yapılan teslimatlarda;

 • Ürünlerin kargoya verildiğinde ilgili kargo şirketi ve kargo takip numarasını SMS ve e-posta yoluyla seninle paylaşıyoruz.
 • Hacmi 30 desi ve üzeri olan paketler kargo şirketlerinin çalışma şekli dolayısıyla bina kapısında teslim ediliyor.
 • Ürünü teslim aldığın anda kontrol etmeni ve kargodan kaynaklanan bir sorun varsa, ürünü kabul etmeyip kargo firması yetkilisine tutanak tutturmanı bekliyoruz.
 • Nakliye ekibimiz ile gerçekleştirilen teslimatlarda;
 • Ürünün dağıtım yapılacak depomuza ulaştığında ürününün teslimatını sana uygun bir güne planlayabilmek için sms veya e-posta yolu ile sana ulaşıp onayını alıyoruz. Önerdiğimiz tarih sana uygun değilse senin için tekrar bir planlama yapıyoruz.
 • Ürünlerini bir aylık bir süreden daha ileri bir tarihte teslimat almak istiyorsan depoda bekletme ücreti uyguluyoruz.
 • Teslimat günü geldiğinde, gün içerisinde ekiplerimiz sana tekrar ulaşıp bilgi veriyor.
 • Taşıma esnasında;
 • 6. kata kata kadar ürününün bina içine/merdivenlere sığmaması gibi durum söz konusu değilse ürünlerini biz taşıyoruz.
 • 6. katın üzeri için binada yük asansörü olmaması veya ürünün bina içine/merdivenlere sığmaması gibi bir durumda sepet tutarın 12.000 TL üzerindeyse asansör tutulması sorumluluğunu yine biz alıyoruz. Aynı koşullarda sepet tutarın 12.000 TL altında ise asansör tutma sorumluluğu sana aittir.
 • Kurulum içeren nakliyeli teslimatlarda, kurulumunu teslimat ile aynı günde gerçekleştiriyoruz.
 • Teslimatın ve kurulumun gerçekleştikten sonra, sana ürünlerini sorunsuz bir şekilde teslim aldığını veya sorunun için çözüm sürecinin başlatıldığını belirten bir sms ve bunu onayladığına dair bir kod gönderiyoruz. Ürününde başka bir sorun olduğunu düşünüyorsan kodu paylaşmayabilir ve ekiplerimize o anda sorununla ilgili kayıt açtırabilirsin.
 • Teslimat sırasında bir problem fark edilmesi durumunda, problemin teslimat ekibimiz tarafından sağlanan teslimat formunda senin tarafından belirtilmesi gerekiyor.

Ürünümü teslim alamadığımda ne olur?

Teslimat adresin kargoların teslimat yapamadıkları köy, kasaba veya şehir merkezine uzak noktalardan birine aitse, kargon en yakın merkez şubeye kadar getirilir. Bu durumda ürününü buradan teslim alman veya yeni bir adres belirtmen için sana mutlaka ulaşıyoruz. Sana belirtilen süre içinde kargonu teslim alman gerekiyor. Aksi halde ürünün iade sürecine başlayarak geri döner.

Nakliye ekibimizle teslim edilecek ürünlerin içinse teslimat günü, gün içerisinde aranarak sana bilgi verilir. Özel bir durum söz konusu ise veya belirtilen adreste kimsenin bulunmadığı ve teslimatın gerçekleştirilemediği durumlarda, 2. teslimatını en yakın 14 gün sonrası için yeniden planlayabiliyoruz. Yeni nakliye organizasyonu için ekstra nakliye ücreti talep edebiliriz.

Siparişim kargo şirketlerinin teslimat yapamadığı bir adrese gönderilecekse süreç nasıl işler?

Teslimat adresin kargoların teslimat yapamadıkları köy, kasaba veya şehir merkezine uzak noktalardan birine aitse, kargon en yakın merkez şubeye kadar getirilir. Bu durumda ürününü buradan teslim alman veya yeni bir adres belirtmen için sana mutlaka ulaşıyoruz. Sana belirtilen süre içinde kargonu teslim alman gerekiyor. Aksi halde ürünün iade sürecine başlayarak geri döner.