Blog

Lüx’ün Ön Planda Olduğu Koltuk Takımları

trend oturma grubu, inegöl oturma grubu, 2023 oturma grubu, salon takımı modeli, sade oturma grubu, koltuk takımı, inegöl koltuk takımı, şık koltuk takımı, kampanyalı koltuk takımları

Hiç kuşkusuz bir evin can damarı oturma odasıdır diyebiliriz. Günün yorgunluğunun atıldığı alandır. Keyifle koltuğunuza uzanıp keyif yapmanın en güzel halidir burası. O sebep ile bu odanın konforu hem sizin hem de misafirleriniz oldukça önemlidir. Elbette ki konforu beraberinde getiren şıklık anlayışını barındıran koltuk modelleri doğru bir seçim olacaktır. Hem zevkinize hem de konforunuza hitap edecektir. Hayallerinizi ve kendi tarzınızı salonunuzda yansıtmak için görselliği ve duruşu ben buradayım diyen bir koltuk seçmeniz önemlidir.

Odasen Mobilya bölgenin bir yana ülke sınırları dışına taşan özgün mobilya tasarımları bulunmaktadır. Bu anlamda lüks koltuk takımlarının yanında;

 • Modern ve silinebilir, leke tutmayan kumaşlar
 • Yıllar sonra bile modern koltuk takımları
 • Konfor ve kalitenin bir arada sunulması
 • Geniş bir servis ağının bulunması

Bir koltuk takımında aranılan en önemli özellikler olmaktadır.

Oturma odanıza koltuk seçerken bazı minik detaylara dikkat etmeniz çok işinize yarayacaktır. Oturma odanıza nasıl bir koltuk gideceğini odanızın şekline göre belirlemenizde fayda var küçük bir odaya sahipseniz Küçük ebatlarda bir L koltuk seçimi tam size göre olabilir. Yahut büyük bir oturma odasına sahip iseniz tam bir koltuk takımı almanız yerinde olabilir. Bu alanda kullanacağınız koltukların kalitesi ise en birinci kriterdir diyebiliriz. Hem bu kalite uzun yıllar kullanmanızın önünü açacaktır hem de konforun en temel dayanağı olacaktır. Kaliteli malzeme konforu beraberinde getirecektir. Terletmeyen, aşınmayan ve kaymayan kumaş seçmeniz konfor açısından size eşlik edecektir. Sağlınız açısından anti alerjik kumaşlar seçmeniz yerinde bir karar olacaktır. Bu kumaş seçiminde leke tutmayan kumaş türlerinden seçmeniz sizin için hayatınıza zaman kazandıracaktır. Çünkü sürekli üzerinde bir şeyler tüketilecek olan koltuğunuzun eminiz sizde kolay kirlenmesini ya da kirlendiğinde ufak dokunuşlar ile lekelere müdahale ederek çıkmasını isteyeceksinizdir.

Piyasada bu seçeneklere göre seçebilecek lüx oturma grupları mevcuttur. Sizler oturma odanıza uyum sağlayacak tarzdaki koltuk modeline karar verdikten sonra en keyifli kısmı yaşam alanınıza koltuk seçmek olacaktır. Sizler için lüksün ve konforun ön planda olduğu koltuk modellerini inceledik.

Kullanışlı Koltuk Modelleri

 • Köşe takımları: Son yıllarda trend kazanan köşe takımları istenilen ebatta oturma odanızın ölçülerine göre üretimi yapılması açısından olukça tercih edilmektedir. Köşe takımı koltuğunuza berjer ekleyerek tam bir oturma odası görünümüne de kavuşabilirsiniz. Ayrıca büyük odalarınız içinde tercih edebileceğiniz bu köşe takımları boyutlarını kendi belirleme sansınız olduğu için kalabalık misafirlerinizi ağırlamasa da sizlere konforlu bir alan sunacaktır.
 • Deri koltuk takımları: Görüntüsü itibari ile göze hitap eden deri koltuklar evinizin lüks görüntüsünü desteklemekte yardımcı olacaktır. Kullanımı son derece kolay olan bu koltuklar genellikle büyük evlerde tercih edilmektedir.
 • Klasik Koltuk Takımları: Diğer adı ile avangarte olarak bildiğimiz bu koltuk takımları ile saray havasını evinizin salonuna taşırsınız. Osmanlının ihtişamlı tarzının tamamen yansıtıldığı bu koltuk takımları işlemeleri el ustası tarafından titizlik ile yapılmaktadır. Bu gösterişin yanında sizin ve misafirlerinizin de konforunu düşünerek tasarlanmıştır. Zengin kumaş türleriyle kaplanan ve sizleri konforun merkezine davet eden bu koltuk takımlarıyla lükste sınır tanımayacaksınız.
 • İskandinav koltuk takımları: Sadelikten lükslüğü yakalama imkânı sunan bu koltuklar Son derece basit dizayn edilmiştir. Ahşap ayakları ve konforlu oturma alanı ile yaşam alanınıza sıcaklık katacaktır.
 • Chester Koltuk Takımları: Sırt ve kol kısmında uygulanan zımba modellemesi ile evinize farklı bir modernlik katacaktır. Form olarak oval modelleri de bulunan bu koltuk modeli ayaklarının gerek ahşap gerek metal tasarımlarıyla karşımıza çıkmaktadır. Ahşap ayak sıcak bir duruş sergilerken metal ayak modern duruşu beraberinde getirmektedir. Zımba modellemesinin düğmeli ve düz dikişli modelleri mevcuttur. Düğmeli olan modeli zengin bir duruş sergileyerek salonunuza lükslüğü beraberinde getirecektir.
 • Country Koltuk Takımları: Evinizde yaratmak istediğiniz hava vintage havasındaysa bu koltuk tarzı tamda size göre. Hem sıcak duruş sağlaması hem de konforlu oluşu ile lüks hayatlarınızın vazgeçilmezi olmaya iddialı bir tarzdadır. Zarif ve estetik detayları bir araya getirerek beğenilerinize sunmayı başarmıştır. Ahşap olarak tasarlanan ayakları ise evinizin sıcak havasını dahada pekiştirecektir.

Bunların yanı sıra isterseniz daha önce hiç üretilmemiş bir koltuk takımının da sahibi olabilirsiniz. İsterseniz bugüne kadar gördüklerinizi harmanlayarak bir model ortaya çıkarabilir dilerseniz de daha önce görülmemişi ortaya çıkararak sınırları zorlayabilirsiniz. Country tarzda bir koltuk takımını klasik berjer ile bütünleyebilirsiniz. Bu aşamada her şey sizin hayal dünyanız ile sınırlı kalacaktır. Sırf sizin için tasarlanmış bir koltuk takımının sahibi olarak lüksün sınırlarını zorlayabilir misafirlerinizin aklını başından alabilirsiniz.

One thought on “Lüx’ün Ön Planda Olduğu Koltuk Takımları

 1. Can you be more specific about the content of your article? After reading it, I still have some doubts. Hope you can help me.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir