Blog

Ferah ve Modernliği ile Etkileyecek Genç Odaları

Genç odası, genç odası takımları, genç odası mobilyası, genç odası şifonyer, çocuk odası, çocuk odası mobilyası, genç odası takımı, inegöl genç odası mobilyası

Genç odası dendiğinde çoğu zaman akla cıvıl cıvıl dekorasyonları, ferah görünümlü bir oda canlanmaktır. Birbirinden farklı tasarımlara ve dekorasyonlara imza atabileceğiniz genç odalarında dikkat edilmesi gereken pek çok nokta bulunmaktadır. Bunlardan ilki eşya farklılıkları ve renk tonlarındaki düzen olmaktadır. Genç odalarında genel itibarı ile daha soft ve daha naturel renk tonları tercih edilmektedir. Böylelikle zihinsel algılarını destekleyebilecek, karmaşık bir görünümün önüne gmiş olabileceksiniz. Aksi takdirde farklı renk tonlamalarının bulunduğu ve farklı pek çok obje ile tasarlanmış aksesuarların oluşu dikkat dağılımına sebebiyet verecektir. Özellikle oda genişliğinin ve büyüklüğünün de göz önünde bulundurulması bu noktada renk seçimine gidilmesi çok daha sağlıklı olacaktır.

Okul ortamında arkadaş ortamında veya sosyal yaşamda ister istemez stres altında olan gençler ev ortamında çok daha sakin ve dingin bir ortama sahip olmalılardır. Böylelikle günün tüm stresinden arınabilecek, ve çok daha mutlu hissedebilecekleri bir ortama erişebileceklerdir. Öte yandan odalarda kullanabileceğiniz beyaz, krem veya nude tonları ile de çok daha aydınlık bir ortam yaratabileceksiniz. Genç odası takımlarında özellikle yer verilen baza, ranza ve dolapların da yine aynı şekilde soft renklere sahip olması gerekmektedir. Özellikle ihtiyaç dahilinde tercih edilmesi gereken dolapları Odasen mobilya mağazalarını ziyaret ederek kolaylıkla seçebilirsiniz.

Aynı zamanda ödev, proje veya zaman yönetimi konusunda da gelişim sağlamak amacıyla genç odalarında saat kullanımına mutlaka yer verilmesi gerekmektedir. Bu şekilde gençler çok daha özverili bir çalışma süreci geçirebilecek, çok daha aktif ve özgüvenli olabileceklerdir.

Genç odalarının yeniden tasarımı ile yapılandırılmasında dikkat edilmesi gereken hususlar bulunmaktadır. Özellikle;

• Genç odası kullanıcısına hitap etmelidir.
• Gencin kullanımı için çok amaçlı olmalıdır.
• Oda takımı odanın büyüklüğüne göre alınmalıdır.
• Günlük uyku ihtiyacını karşılamak için ideal bir uyku düzenine sahip
• Çalışma ve hobi alanları bulunan
• Mobilyanın rengi

Gibi hususlar dikkat edilerek alınması gerekir. Bunun yanında yapmanız gereken ödemeler bütçenize uygun olması gerekmektedir. Bu anlamda en geniş ürün yelpazesi Odasen Mobilya arşivlerinde bulunmaktadır. Öyle ki yurt dışına kadar çıkan önemli tasarımları ile özellikle Avrupa’da çok aranılan bir marka olma özelliği taşımaktadır. Hatta tasarım ile bir çok mobilya sektörüne ilham kaynağı haline gelmiştir.

Genç Odalarında Bulunması Gerekenler

Günün tüm yorgunluğunu atmanızı sağlayan ve dinlenme noktasında bir sığınak görevi gören ortopedik yataklar bu noktada önem taşımaktadır. Gün boyunca yorulan beyin ve bedenin rahata erişmesi açısından ortopedik yataklara ihtiyaç duyulmaktadır. Aksi takdirde gelişim bozuklukları ile karşı karşıya kalınabilmektedir. Ayrıca bu durum sonraki güne yorgun ve halsiz uyanmayı da beraberinde getirecektir.

Çok daha rahat ve konforlu bir genç odasında bulundurulması gereken bir diğer obje ise elbette kitaplık köşeleri olmaktadır. Özellikle gelişim dönemlerinde gençlerin kitap okumaya teşvik edilmesi gerekmektedir. Bu anlamda genç odalarında tasarlanacak bir kitaplık köşesi oldukça dikkat çekici olacak ve kitaplara olan ilginin artmasına da ayrıca yardımcı olacaktır.

Genç Odası Tasarımlarında Hangi Eşyalar Kullanılmalıdır?

Genç odalarında tercih edilen ve ihtiyaç dâhilinde gelişen birçok obje bulunmaktadır. Bu objeler kimi zaman bir gereklilik unsuru taşısa da kimi zaman ise keyfi olarak tercih edilebilmektedir. Özellikle masa, bilgisayar ve kitaplıklara olan ilginin genç odasının tamamlayıcı parçaları olduğunu söyleyebiliriz. Öte yandan ayna, dolap ve yatak kombinasyonları için de genç odası takımları tercihine gidebilmek mümkündür.

Çeşitli aksesuarlar ve tek renk uygulamaları ile de ayrıca genç odasına bambaşka bir hava katabilir, bütünlük sağlayabilirsiniz. Bu anlamda Odasen mobilya, farklı renk, boyut ve takım modelleri ile karşınıza çıkmaktadır. Özellikle genç odasında seçimlerinizi yaparken odanın genel yapısını ve genişliğini göz önünde bulundurmak gerekecektir. Zira yeterince aydınlık olmayan arka planda yer edinen bir odada koyu renk seçimleriniz çok daha kasvetli bir hava yaratacaktır. Bu anlamda çok daha aydınlık bir görünüm için avize kullanımına veya beyaz renk tonlarına yönelimi arttırmak gerekecektir.

Aydınlık ve çok daha geniş odalar için de yine kendi zevkiniz ölçüsünde bir ayrıma gidebilir, farklı modellere göz gezdirebilirsiniz. Özellikle kendi tarzını yansıtmak isteyen gençler için birbirinden farklı tasarımlara göz gezdirmeniz mümkün. Dilediğiniz niteliklere ve aksesuarlara sahip genç odası takımlarına Odasen mobilya aracılığıyla ulaşım sağlayabilirsiniz. Kredi kartına taksit imkanı ve Türkiye’nin her bölgesine ulaşım sağlaması açısından da oldukça avantajlı olan paketler, bütçe dostu yönü ile de fazlasıyla tercih sebebi oluyor. Odasen internet sitesi üzerinden genç odası konbinlerine göz gezdirerek detaylı fikir sahibi olabilir, tarzınıza en uygun modeli anında belirleyebilirsiniz.

Genç odası için dilerseniz daha önceden takımlanmış bir paket seçimine gidebilir dilerseniz de kendi zevkiniz ölçüsünde parçaları bir araya getirebilirsiniz. Stiliniz ne olursa olsun aradığınız her modele kolaylıkla ulaşabilecek zengin içerikler arasından dilediğiniz modelleri en uygun fiyat avantajları ile edinebilirsiniz.

2 thoughts on “Ferah ve Modernliği ile Etkileyecek Genç Odaları

  1. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

  2. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir