Blog

Modern Koltuk Takımı Nasıl Olur

Yıldız Koltuk Takımı

Evlerin en çok kullanılan mobilyaları arasında olan koltuk takımları, modern çizgilerde, dokularda ve biçimde üretildiklerinde kullanıldıkları alanlara mükemmel bir görüntü katarlar. Bilindiği gibi koltuk üretiminde birbirinden farklı ahşap malzemeler kullanılmaktadır. Kullanılan malzemenin türü, takımın kalitesini etkileyen en temel unsurdur. Aynı zamanda modernizmi ve konforu da etkileyen bu faktör, ürün satın alacak olan kişilerin en çok dikkat etmesi gereken nokta olacaktır. Peki modern koltuk takımı nasıl olur? Koltuk takımı seçerken nelere dikkat edilmesi gerekiyor? İşte detaylar…

Nötr Tonlar

Günün büyük bir bölümünün geçirildiği en önemli alan salonlarımızdır. Bu nedenle modern çizgilerle tasarlanmış olan bir salon insana hem uzun verecek hem de konforu üst düzeyde hissetmenizi olanaklı kılacaktır. Mobilya seçerken daima rahatlık ve şıklığı korumak gerekir. Ancak bu pek de kolay değildir. Çünkü modern mobilya seçebilmek için sezonun trendlerini çok iyi bilmek gerekir. Günümüzde üretilen birçok mobilya sınırlı renk seçeneği sunar. Ancak modern mobilyalarda geniş bir renk skalası mevcuttur. Koltuk takımlarının uzun süre boyunca modası geçmeden kullanılabilmesi için mutlaka ana renk tonlarında olması gerekir. Bu sayede diğer ara renkleri aksesuarlarda kullanarak dilediğiniz zaman salonunuza farklı dekoratif bir görünüm kazandırabilirsiniz.

Silinebilir Kaliteli Kumaş

Modern koltuk takımlarında en önemli faktör üretiminde kesinlikle kaliteli kumaş kullanılmış olmasıdır. Şık koltuk takımları ilk bakışta cezbeder ancak kaliteli kumaşa sahip olmayan koltuklar uzun sürecek pişmanlık yaratır. Aynı zamanda modern koltuk takımlarının en önemli özelliklerinden biri de silinebilir kaliteli kumaşlarla üretilmiş olmalarıdır. Ayrıca modern ürünlerde kesinlikle gereksiz desenlere yer verilmez. Tasarımda genel olarak sadelik hakimdir. Kaliteli ve trend ürünlerde kullanılan kumaşlar genel olarak ithaldir. Yani yurt dışından getirilir. Renklendirmeler ise ürün aksesuarlarında yapılır. Yani koltuklar ana renk aksesuar olarak kullanılan koltuk yastıkları ise ara renk tonlarındadır. Bunun yanı sıra koltuk kumaşlarının yıpranmaması için kolay temizlenebilir olması gerekir. En kaliteli koltuk kumaşları arasında kadife ve tay tüyü bulunur.

Berjer Trendi

Günümüzde üretilen koltuk takımlarının büyük bir kısmı iki adet üçlü ve iki adet tekli koltuk şeklindedir. Tekli koltukların berjer görünümünde olması hem kullanım açısından hem de ürünlerin modasının geçmemesi açısından oldukça önemli olacaktır. Aslına bakıldığında trendler söz konusu olduğunda akıllara ilk rahatlık ve konfor gelmesi gerekir. Berjer ev mobilyaları arasında en konforlu olan ürünlerdir. Özellikle de eski tip ev dekorasyonlarından sıkılanlar için en ideal seçenek olan berjer, farklı tasarımları ile de modern dekorasyon yapmanın en önemli sırrı sayılıyor. Berjerlerin en önemli özelliklerinden biri de bilindiği gibi hemen her tip mobilya ile kolay uyum sağlıyor olmasıdır. Daha geniş salonlarda çift berjerli daha küçük salonlarda ise tek berjerli koltuk takımlarına yer verebilirsiniz.

Modern Şekillendirme

Modern koltuk takımı seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer önemli husus ise modern şekillendirmeleri göz önünde bulundurmaktır. Elbette ki tercih edeceğiniz takımın ebatları salonunuzun büyüklüğü ile de uyum sağlamalıdır. Fakat hangi mobilyayı alacak olursanız olun uzun yıllar boyunca modası seçmeyecek klasik kesimlerden şaşmamanızı tavsiye ederiz. Peki klasik şekillendirilmiş mobilya nasıl olur? Bu tarz mobilyalar genellikle minamaldir. Yani taşınması ve kullanması kolay olan ürünlerdir. Çok geniş değillerdir. Ancak oturduğunuz zaman konforu hissetmeniz gerekir. Gereksiz aksesuarlar yoktur. Rahatlık için kişilere daha fazla yerin kaldığı mobilyalara modern şekillendirilmiş ürünler denilebilir. Bu tür mobilyaları kullanmanın bir diğer önemli avantajı da fazla yer kaplamayacak olmalarıdır.

Uzanma Koltuğu Avantajı

Bazı koltuk takımlarında ekstra olarak uzanma koltuğu bulunur. Bu hem kişisel konfor alanı yaratmak için hem de daha modern bir görünüm için oldukça önemli bir husustur. Uzanma olduğu genellikle üçlü koltukların uygun yan kısmına eklenen ürünlerdir. İdeal olan ürünlerin özellikleri ise yumuşak sünger, yumuşak aksesuarlar ve de kaliteli bir iskelet yapısını kapsar. Elbette ki bu tür mobilya satın alacakların dikkat etmesi gereken birçok nokta olacaktır. Öyle ki uzanma koltuğu olan mobilyalar kesinlikle daha geniş bir alana sahip olan salonlar için uygun ürünlerdir. Daha dar alanlarda kullanılması önerilmez. Çünkü mevcut ortamı iyice daraltır. Bu da trendlerden uzaklaşılmasına sebebiyet vermektedir.

Kaliteli İskelet Yapısı

Kaliteli ve modern koltuk takımlarında her zaman kaliteli malzemeler kullanılmıştır. Yani iskeleti kolayca deforme olmaz, zarar görmez ve birçok olumsuzluklara karşı dirençlidir. Aynı zamanda kaliteli iskelete sahip olan koltuk takımları tasarım olarak da son derece şık görünürler. Bu nedenle modern bir koltuk satın almayı planlıyorsanız beğendiğiniz ürünün özellikle de birleşme noktaları başta olmak üzere iskeletini kontrol etmeniz gerekecektir. Ayrıca portatif ürünler son zamanlarda çok daha tercih edilir olmuştur. Kaliteli iskelete sahip olan koltuk takımları çok da uzun ömürlü malzemelerdir. Ayrıca modern çizgileri bulunan ürünler her zaman kullanım için de ideal materyaller olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir