Blog

Kaliteli Ve Konforlu Odasen Sandalyeleri

inegöl sandalye, sandalye modelleri, trend sandalye, 2023 model sandalye, pinterest sandalye

Evinize renk katacak geniş ürün yelpazesine sahip Odasen Mobilya tasarımındaki kaliteli ve konforlu sandalyeler tüm ihtiyaçlarınıza yanıt veren özelliklere sahiptir. Bu anlamda kalite, şık görünüm ve en önemli unsur konfor olmaktadır. Odasen ile konforunuzdan vazgeçemeyeceğiniz konforlu sandalyeler aynı zamanda evinize şıklık katmaktadır.

Evinizde oturmak için genel itibarla koltuklar tercih edilmektedir. Ancak sandalyeler evde en çok vakit geçirdiğimiz yerlerden biridir. Özellikle yemek masalarının vazgeçilmezi olan sandalyeler uzun süren yemek muhabbetlerinin baş mimarıdır. Bunun sebebi sağladığı konfor olmaktadır.  Rakamlar, her birimizin günde ortalama 3 saatimizi sandalyede televizyon izleyerek, kitap okuyarak veya ailece vakit geçirerek geçirdiğimizi gösteriyor. Bu nedenle, bir ev için en rahat sandalyeyi seçmenin,  yalnızca fiyata bakmamızı değil, aynı zamanda bizi hayallerimizdeki sandalyelere götürecek diğer yönleri de dikkate almamız gereken karmaşık bir görev olması normaldir. Sandalyelerinizi değiştirmeyi düşünüyorsanız ancak hangisini alacağınızı bilmiyorsanız, eviniz için şık ve konforlu sandalye ve koltukları seçmenizin anahtarlarını Odasen Mobilya ile sunulmaktadır.

Eviniz için en iyi sandalye

Bazen ideal koltuğu ve sandalyeyi seçerken o kadar çok seçeneğimiz var ki, bize en uygun olanı nasıl seçeceğimizi bilmekte zorlanabiliyoruz. Ayrıca koltuk ve sandalye alırken sadece tercihlerimizi değil, oturma odası ile yemek odalarına yerleştireceğimiz yer veya takımın dekoratif tarzı gibi diğer hususları da dikkate almalıyız.

Bu nedenle en iyi sandalyeyi seçmeden önce masalara vereceğiniz kullanımı belirlemeniz çok önemlidir, ancak bu şekilde eviniz için en iyi sandalyesini satın alabilirsiniz.

En rahat Sandalye nasıl seçilir?

Yeni bir sandalye satın alırken, mümkün olduğunca uzun yıllar dayanacak kaliteli bir parçaya yatırım yapmak çok önemlidir. Özellikle alırken dikkat edilmesi gereken en önemli özellikler rahat, fonksiyonel, kaliteli ve evimizin estetiğine uygun olmasıdır. Satın almadan önce, mevcut alanı ve sandalyenin yerleştirileceği masanın alanını bilmek gerekir. Oturma odasına uygun mobilya seçmek gerekir, bunun için koltuğun yüksekliğini ve genişliğini dikkate alarak mevcut alanı ölçmeniz gerekir.

Mekan genişse geniş kolları olan daha geniş sandalyeleri tercih edebilirsiniz. Öte yandan, daha küçük bir alanınız varsa, en iyi seçenek bireysel veya daha küçük sandalyeler olacaktır. İhtiyaçlarımıza uygun bir ortam elde etmek için alandan nasıl yararlanılacağını bilmek dekor için önemli unsurlardan biridir.

Her şeyden önce rahatlık

Yeni bir sandalyenin sağlaması gereken bir şey varsa, o da rahatlıktır. Gerçekten rahat değilse, büyük, güzel veya pahalı bir sandalyeye sahip olmanın bir anlamı yoktur. Bu nedenle, sandalye satın alırken onları bir mağazada deneyebilmemiz, onlara dokunabilmemiz ve aradığımız şey olup olmadığını kontrol edebilmemiz çok önemlidir. Bu çerçevede geniş ürün yelpazesi Odasen Mobilya’da bulunmaktadır. Burada özellikle evinize şıklık katacak ve konfor verecek olan Bohem Sandalye az yer kaplamasının yanında konforu beraberinde getirmektedir. Bu çerçevede sandalyenin rahat olup olmadığını anlamanız için;

  • Kalçalarınız asla dizlerinizden daha derin olmamalı ki kolayca ayağa kalkabilesiniz.
  • Sırtımızı sırtlığa dayadığımızda ayaklarımız yere ulaşmalıdır.
  • Otururken koltuğun kenarı dizin arkasına baskı yapmamalıdır.
  • Kollarınızı yanlardan yaslayabilecek kadar desteğe sahip olmalıdır.

Kaliteli ve dayanıklı yapı

Bir sandalyenin rahat olabilmesi için ne çok sert ne de çok yumuşak iyi bir yapıya sahip olması ve sırtlığının oturma kısmından daha sert olması gerekir.

Sandalyenin yapısının veya tabanının mümkün olduğunca dayanıklı olması önerilir. Bu sayede daha uzun yıllar dayanmasını sağlanmaktadır. En dayanıklı malzemelerden biri aynı zamanda kanepelerimizin imalatında kullandığımız gibi masif ahşaptır. Çelik veya alüminyumdan yapılmış metalik bir yapı da kullanabilir. Ahşap modern çizgiler sağlamaktadır. Bu sebeple Odasen olarak ahşap ilk önceliğimiz olmaktadır.

Öte yandan, zarif ve konforlu sandalyeler elde etmek için ahşap yapıya ek olarak, yapının kendisinde de minderlerin ağırlığını taşıyabilecek bir kayış veya zikzak yay sistemine sahip olması gerekir. Bacaklara gelince, dayanıklı olmalı, sandalyenin yapısının bir parçası olmalı ve vidalanmamalıdır. Çünkü vida güvensizdir ve kolay deforme olmaktadır.

Şık ve konforlu sandalye seçerken dikkat edilmesi gereken bir diğer unsur ise döşeme ve dolgudur. Kumaşlar ve dolgular sadece sandalyenin stilini belirlemekle kalmaz, aynı zamanda rahatlık, kalite ve kolay bakım sağlamaları nedeniyle de önemlidir. Böylece kumaş, keten, pamuklu veya deri döşeme seçebilirsiniz.

Açık renkli sandalyeler, odanızın diğer unsurları koltuk, perde veya minder gibi her türlü aksesuarla mükemmel bir uyum sağlayarak odaya ferahlık hissi vermektedir.

2 thoughts on “Kaliteli Ve Konforlu Odasen Sandalyeleri

  1. Your article helped me a lot, is there any more related content? Thanks!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir