Blog

İnegöl Mobilyası

trend oturma grubu, inegöl oturma grubu, 2023 oturma grubu, salon takımı modeli, sade oturma grubu

Bursa ile Türkiye’nin küresel ekonomide mobilya markasını oluşturan İnegöl Mobilyası sektöre yön veren tasarımları ile göz doldurmaktadır. Bölgesel açıdan farklı tarz ve tasarımları ile herkese hitap eden mobilyalar yatak odası, yemek odası, koltuk takımları ve diğer ihtiyacınız olanlar olmaktadır. İnegöl ile marka olan mobilya Odasen’in renkli dünyası ile hayat buluyor. Yaşam alanlarınızdaki mutluluklarınıza ortak olan Odasen Mobilya İnegöl Mobilyası olarak ihtiyaçlarınıza onlarca yıldır çözüm kaynağı olmaktadır.
İnegöl Mobilya üretiminde Türkiye’deki konumu ile göz doldurmaktadır. Nitekim Türkiye mobilya ihtiyacının yaklaşık yüzde 40’ı buradan karşılanmaktadır. Bursa’nın İnegöl ilçesi sandalye üretiminde ise ülkenin yaklaşık yüzde 85’ini karşılamaktadır. Bu sebeple bölge mobilya başkenti olarak nitelendirilmektedir.

Mobilyanın Başkenti İnegöl

Uluslararası arenada mobilya üretimi ile dünya pazarında öncü olan İnegöl mobilyası üretimdeki sayısal istatistikleri ile ne kadar önemli olduğunu ortaya koymaktadır. Zira yılda yaklaşık 1,5 milyon sandalye üretiminin yapıldığını belirtmek doğru olur. Yapılan ihracat rakamlarına yansıyan mobilya ihracatında mobilyanın başkenti unvanını hak eden bir bölgeden bahsetmek mümkündür.
Yaklaşık 100 yıldır mobilya üretiminin en önemli adreslerini barındıran İnegöl Mobilyası sektörde dernek ile temsil edilmektedir. Özellikle 1940’lı yılları sonrası mobilya üretimi seri üretime geçmiştir. Fabrikasyon olarak çalışan mobilya üretim yerleri özellikle sandalye üretiminde ön plana çıkmaktadır.
Türkiye’de sandalye üretiminin yüzde 85’ini karşılayan kent aynı zamanda mobilya ihtiyacının da yüzde 40 gibi önemli bir oranını karşılamaktadır. İstatistiklere göre bu rakamlar çok yüksektir. Bu anlamda aylık bölgede yaklaşık 120 bin sandalye üretimi yapılmaktadır. Bu rakamlar yıl bazında ele alındığında yaklaşık olarak 1,5 milyon sandalyeden bahsetmek mümkündür.

Mobilya Üretiminin Merkezi Odasen

İnegöl Mobilyası ile Odasen Mobilya yaklaşık 600 çeşit mobilya üretimi yapmaktadır. Merkezi olarak Mersin, Tarsus’ta orman ürünleri imalatı ve projelendirmesi olarak 1989 yılından bu yana hizmet veren Odasen Mobilya aynı zamanda ursa ile İnegöl’de faaliyetlerini sürdürmektedir. Özellikle orman ürünleri, pergole, ahşap ev ve mutfak dolaplarında uzmanlaşmıştır. İnegöl Mobilyası ile 2021 yılında faaliyetlerine başlamasına karşın kısa sürede sektörde önemli bir yer edinmiştir. Bünyesinde uzman personeli ile üç boyutlu tasarım çizimleri ile projeler sunmaktadır.
Fabrikasyon olarak hizmet veren Odasen Mobilya bireysel olarak kişilere yaratıcılık imkanı vermektedir. Öyle ki sen tasarla bölümü ile ihtiyacınıza uygun çözümler sunmaktadır. Kroki resimleri, planlar ve hayalinizdeki ürün çizimi ile internet üzerinden başvurular alabilmektedir. Böylelikle ihtiyacınız olan, vizyonunuzu yansıtan, muhteşem tarz mobilyalar usta ellerimizde şekillenmektedir. Hatta dekor ve tasarımı bir adım öteye taşıyan Odasen sizlere mimarlık hizmeti vermektedir. Odasen Mobilya bünyesinde temin edebileceğiniz mobilya çeşitleri şunlardır;

 • Düğün mobilya paketleri
 • Aksesuarlar
 • Genç Odası Takımı
 • Oturma Odası Takımı
 • Televizyon Ünitesi
 • Yatak Odası takımı
 • Yemek Odası takımı
 • Mimarlık hizmetleri

Kişiye Özel Tasarım İmkanları

Odasen Mobilya, yatak odanı, villanı, oturma odanı, ofisini, çocuk ve genç odanızı tasarlamakta sizlere yardımcı olmaktadır. Tasarımların altında uzman iç mimarların imzası bulunmaktadır. Tasarım yardımı için gidilmesine gerek yoktur. Bu anlamda başvuru sonrası uzmanlar iletişime geçmektedir. Bu aşamada mekanın ölçüleri, görseller sizden istenmektedir. Bu bilgiler edindikten sonra görünüme göre tasarlama çalışmaları yapılmaktadır. Teslimatta ise tasarlanan mekana ait ürün seçimleri, yerleşim planları, teklifler yapılmaktadır. Bu aşamadan sonra satın alınacak ürünler ile ön sipariş oluşturulmaktadır.
İnegöl’de günümüzde yaklaşık 2 bin mobilya firması bulunmaktadır. Bu firmalar irili ufaklı kapasitesi ile mobilya sektörüne önemli katkılar sağlamaktadır. Yeni trend mobilyaların inşa edildiği bölgede üretim, pazarlama, iç ve dış ticaret özellikle ahşap ürünleri üzerinde olmaktadır. Bu sayede bölgede istihdam sayısı maksimum seviyededir. İstihdamın en önemli yapıldığı sektör ise ağaç işleri ve mobilyacılık üzerinedir. Mobilyanın önemine binaen 1980’li yılların sonundan itibaren festivaller yapılmaktadır. Bölgede Mahalli İdareler başta olmak üzere tüm sektör mobilya üretiminin önemi üzerinde durmaktadır. Zira bölgenin kalkınmasında en önemli ekonomi aracı olmaktadır.
İnegöl orman hammaddesinin çok geniş varlığı sayesinde mobilya üretiminde öncüdür. Buradaki nitelikli iş gücü sayesinde mobilya üretimi yapılmaktadır. Zira bölge ulaşım açısından çok önemli bir konuma sahiptir. Üretim ile pazara yakınlığı bölgeyi mobilya üretiminde lider yapan diğer hususlar olmaktadır. Öyle ki İnegöl 67 bin 729 hektar ormana sahip muazzam bir kaynaktır.

2 thoughts on “İnegöl Mobilyası

 1. binance dedi ki:

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 2. Dichaelgaday dedi ki:

  Hello it’s me, I am also visiting this web page on a regular basis, this web site is actually pleasant and the people are actually sharing nice thoughts.

  dedadi.ru/obshhestvo/nacionalnyy-sostav-moskva.htmlВ 
  http://www.hoahaubansacviet.com.vn/xac-nhan-binh-chon.flc?sbd=335В 
  adventure-vinwonders.com/vi/bai-viet-du-lich/an-gi-o-phu-quoc-top-30-dac-san-phu-quoc-cuc-ninh-mieng-du-khach/В 
  programasites.com.br/blog/post/11666/e-mail-marketing-boas-praticas-e-temas-para-abordarВ 
  usaessayexperts.com/faq/В 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir