Blog

Evinize Renk Katacak Odasen Aksesuar

Odasen Marina Lux Ortda Sehpa

Yaşam alanlarınızın en çok kullandığınız noktalarında bulunduracağınız küçük dekorlar sizlerde büyük etkiler yaratabilir. Bu anlamda seçilen aksesuarları aynı zamanda enerji verdiğinden bahsedilebilir. Bu durum tamamen kişinin kendi tarzı ile şekillenmektedir. Ancak herkesin tarzı olabilecek aksesuarlar Odasen Mobilya ile evlerinizi süslemektedir. Adeta hayat bulan evlerin en güzel dekorları buradan temin edeceğiniz dekoratif ürünlerle olmaktadır. 

Zaman zaman yeni modeller ile yenilemek isteyeceğiniz aksesuarlar Odasen ile yıllar sonra aynı güzelliği yaşatmaktadır. Sizlerde bırakacağı derin çizgileri hiç sapmadan koruyan aksesuarlar kişinin isteğine göre şekillenebilen küçük dekorlara sahiptir. Öyle ki küçük dekoratif öğelerin ve aksesuarların bir odada ne kadar büyük bir etki yaratabileceği yaşam alanınıza koyduktan sonra sizleri şaşırtacak kadar hissedeceksiniz. Uzman tasarımcılar kilimlerin, aydınlatmaların, kırlentlerin, sanat eserlerinin ve diğer aksesuarların bir mekandaki etkisini ve bunları nasıl akıllıca kullanacaklarını bilmektedirler. Bu sayede evin mobilyası, büyüklüğüne göre bir tasarımın altına imzasını atarlar. Bu sayede evleriniz ve yaşam alanlarınız daha mutlu bir alanları oluşturmaktadır. 

Ne yazık ki, aksesuarlar ve küçük dekorlar da bir alanı bozabilir. Dekoratif ürünler, bir odayı tazelemenin veya yeni bir görünüm kazandırmanın en ucuz yoludur, ancak bir dekoratör dikkatli olmazsa, bu öğeler evi hızla sollayabilir. Aksesuar seçme, birleştirme ve süslemeyle ilgili bu basit ipuçları, odanızı bir profesyonel gibi bir araya getirmenize ve birçok ev sakininin dekorlarında yaptığı yaygın hatalardan kaçınmanıza yardımcı olabilir.

Miktar Üzerinden Kaliteyi Seçin

Toplu üretilen ürünler ucuzdur ve yerel ev eşyası mağazanızda kolayca bulunmaktadır. Ancak gerçekten evinizi bununla doldurmak mı istiyorsunuz? Oda aksesuarları söz konusu olduğunda, daha az olması istenir ancak genellikle daha fazlası konulmaktadır. Eşsiz bir parça, fiyatın ötesinde bir değeri olmayan bir sürü küçük ıvır zıvırdan daha iyi bir anlam bırakabilir. 

Doğru Oranda Aksesuarları Seçin

Geniş büyüklüğünde bir odada, sakinlerin yanlışlıkla posta pulu olarak görülebilecek halıları seçtikleri evleri görmüşsünüzdür. Ve çok büyük sanat eserinin çok küçük bir alana sıkıştırıldığı garip duvarlar söz konusu olmaktadır. Aksesuarları seçmeden veya yerleştirmeden önce, ölçeği ve oranı ve alanınıza en uygun olanı incelemek için zaman ayırmak gerekmektedir. Ölçek ve orantı, rahat bir ev yaratmaya yardımcı olan  en önemli unsur olmaktadır. 

Dokuları ve Renkleri Birleştirin

Nötrler, büyük mobilyalarda ve kalıcı armatürlerde harikadır, ancak ucuz aksesuarlar, renk patlamaları ve değişen dokularla gerçekten ayrılmak için mükemmeldir. Aksesuarlar bir alana görsel ilgi ve kontrast eklemek için kullanılabilir. Hatta kullanılmalıdır. Bununla birlikte aksesuarlar değişen ruh hallerine, tarzlara veya mevsimlere uyacak şekilde kolayca ve ucuz bir şekilde değiştirilebilmektedir.

Asimetrik Düzenlemeleri Düşünün

Mantolar genellikle merkezde bir ayna veya sanat eseri ile süslenmektedir. Hatta her iki tarafında bir mum veya vazo ile çevrilidir. Ancak bu tür simetrik düzenleme, bir odada beklenmedik sonuçlar doğurabilmektedir. Bu sebeple aksesuarları düzenlerken simetri yerine dengeyi deneyin ve daha küçük öğeleri üçlü veya beşli gibi tek sayılarda gruplayın.

Katmanlara Aksesuar Ekleme

Aksesuarları bir pastanın üzerindeki süslemeler olarak düşünebilirsiniz. Büyük aksesuarlar önce ve az miktarda yerleştirilmeli, orta ve küçük boyutlu aksesuarlar doldurulmalı ve gerektiğinde denge eklenmelidir. Birkaç küçük aksesuar, gruplandırıldığında büyük bir öğenin “hissini” verebilir, ancak biraz nefes alma alanı bırakmayı unutmayın. Bir odadaki her köşe ve köşenin dekorla doldurulması gerekmez. Hatta fazla dekor ve aksesuar alanı boğabilmektedir. 

Ev Aksesuar Fikirleri

Aşağıda, evinize aksesuar eklemek ve evinizi geliştirmek için seçebileceğiniz çok küçük bir ev dekorasyonu örneği listelenmiştir. Özellikle Odasen Mobilyanın müşterilerine fark kattığı bu dekorlar odanızın ve mobilyalarınızın rengine uyarlanmaktadır. Özellikle farklı yükseklik, genişlik ve stillerde parçalar seçerek renkleri, katmanları ve dokuları karıştırmayı unutmayın. Daha fazla kontrast için eski öğeleri yenileriyle karıştırın. Unutmayın, kesinlikle sevmiyorsanız, aksesuarları mağaza rafında bırakın. Nihayetinde biri vizyonunu doldururken bir diğeri gelmektedir. Başlıca evinizdeki aksesuarlar ile dikkat edilmesi gereken hususlar şunlardır. 

  • Zemin, masa ve sarkıt lambalar gibi aydınlatma
  • Sepetler ve kutular
  • Kitaplar ve dergiler
  • Vazolar ve diğer cam eşyalar
  • Mumlar ve mumluklar
  • Çiçekler, deniz kabukları, dallar ve çam kozalakları gibi doğal elementler
  • Aynalar, sanat ve fotoğraflar
  • Kilimler ve paspaslar
  • Yastıklar, minderler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir