Blog

Evime Nasıl Tamamlayıcılar Seçmeliyim?

inegöl aksesuar, 2023 aksesuar, tamamlayıcı aksesuar, modern aksesuar, ev dekor ürünleri

Yaşam alanlarınızın dekore edilmesinde şüphesiz en önemli husus mobilyalardır. Bu mobilyaları yerleştirdikten sonra ise aksesuarlar dekorasyonun tamamlayıcı unsurları olur. Odasen Mobilya ile evinizi baştan sona döşedikten sonra doğal olarak ihtiyacınız olan hususların sorgusu evime nasıl bir aksesuar seçmeliyim olmaktadır. Bu aşamada endişeye gerek yoktur. Zira Odasen Mobilya aksesuarları ihtiyaçlarınıza hızlı ve kalıcı çözümler sunmaktadır.
Mobilyalarınız ile tasarımınıza karar verdikten sonra burada bir fikre sahip olduğunuza göre iç tasarım seviyesine geçilebilir. Burada kendiniz tasarımınızı yapabilirsiniz. Zira ruhunuza işleyecek tarzlar ile Odasen Mobilya sayesinde bir servet harcamadan mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı alabilirsiniz.

Aksesuar Seçiminde Nelere Dikkat Edilmeli?

Aksesuar seçiminde en önemli husus tarzınız ve sizin hoşunuza giden etkenler olabilir. Ancak dikkat evinize aksesuar seçerken dikkat etmeniz gereken hususları da göz ardı etmemek gerekir. Kişinin tercihine göre bu hususlar artırılabilir. Ancak bu anlamda aksesuar seçiminde dikkat edeceğiniz 6 ana husus şu şekilde listelenebilir.

  • Anlamlı öğeler sergileyin.
  • Aksesuarı koyacağınız tablo ve rafların boyutlarına dikkat edin.
  • Birbirini tamamlayan renkler tercih edin.
  • Sizin sanatınızı yansıtan tarzlar ve aksesuarlar seçin.
  • Aksesuar alımındaki kalıplara dikkat edin.
  • Dekor sağlayan pratik aksesuarlar tercih edin.

Aksesuar seçiminde en önemli husus kendi stilinizdir. Burada stilinizi biliyorsanız gerisi daha kolay olarak gelir. Bazı dekorların ve stillerin birbiri ile karıştırılması normaldir. Bu karışımın önüne geçmek için Odasen Mobilya’dan destek alabilirsiniz. Zira taklit etmek uygun olmayabilir. Burada tasarımın taklidi sizi yansıtmayacağından kısa vadelerde istekleriniz değişebilir.

Tarzınıza Uygun Aksesuarlar Seçin

Benim Dekorasyon Tarzım Nedir sorusuna verdiğiniz yanıtlar ile aksesuar seçimi yapabilirsiniz. Bu durum tamamen görsel, düşünceli ve eğlenceli olur. Sonunda elde ettiğiniz stil, baştan beri hayal ettiğinizden biraz farklı olabilir. Ayrıca, aramanızı daraltmak için gerekli tasarım kelimesini de verecektir. İnternette ev dekorasyonu parçaları ararken, eviniz için mükemmel uyumu bulmanıza yardımcı olması için Odasen Mobilya seçeneklerini mutlaka değerlendirin.
Tarzınızı belirledikten sonra, bir sonraki adımınız alanınızı gerçekçi bir şekilde değerlendirmektir. Kartlarda toplam bir yenileme var mı? Yoksa tarzınızı sergilemek için burada bazı aksesuarlara mı ihtiyacınız var? Evinizin hangi alanları sizin için çalışıyor ve hangileri çalışmıyor? Evinizin bol miktarda doğal ışık alması önemli mi? Yoksa yapay ışık yeterli mi? Aksesuar seçiminde birçok soru sizlere yardımcı olacak yanıtları ile gelmektedir.
Tarzınız ne olursa olsun, düşüncenizde esnek kalmayı unutmayın. Bu doğru ya da yanlış bir durum değildir. Alanınızda rahat olmanız gerekir. Konuklarınızın dekorasyon şıklığınızla büyülenmesini, mükemmeliyet zorlaması veya aşırı tasarlanmış, darmadağın bir alan tarafından ertelenmesini istemezsiniz.
Arkadaşlarınızı ziyaret ederken veya seyahat ederken hoşunuza giden bir şey mi gördünüz? Size neyin ilham verdiğini not edebilirsiniz. Beğendiğiniz şeylerin fotoğraflarını asmak için yerinizde boşluk bırakarak fiziksel bir ruh hali panosu başlatın.

Aksesuar Seçiminde Stilinize Önem Verin

İlk olarak, kendinizin uzun vadede kullandığını ve keyif aldığını gördüğünüz stil öğelerini ve aksesuarları seçin. Alanımızın tarzımızı özetlemesini istesek de, pratiklik ve işlevsellik yaşanabilir. Odasen Mobilya ile yaşam alanlarınız konforlu bir ev olmaya devam ediyor.
İkinci olarak, aydınlatmayı, ölçümleri vb. göz önünde bulundurun. Tarzınızı temsil eden her şey ve her şey için alışveriş yapmak kolaydır. Ama mesele şu ki, bu eşyaların hepsi evinize uyacak şekilde yapılmadı. Alanınızın günün her saatinde aldığı ışık miktarını göz önünde bulundurun ve alanınızı aydınlatabilecek boya renkleri ve aydınlatmayı seçin. Uygun mobilyaları bulduğunuzdan emin olmak için odanızın boyutları üzerinde durun.
Son olarak, yalnızca sizi mutlu eden şeyleri getirerek evinizin yeni tarzını iyileştirin. Gerçekten göze çarpan bir alan yaratmak için, aksesuarları kolaylaştırın. Kullanılabilir olması ve temanızla eşleşmesi onu kullanmanız gerektiği anlamına gelmez.
Bazıları için, hayallerindeki ev tasarımını görselleştirmenin heyecanı, bir bütçe konuşulduğu anda etkisini yitirir. Ancak bütçeniz dahilinde çalışmak korkuyla karşılanmamalı ve yaratıcı potansiyelinizi bastırmamalıdır. Hayalinizdeki ev dekorundan ödün vermeden bütçenize uygun çözümler Odasen Mobilya ile gelmektedir. Belli dönemlerde yapılan kampanyalar ile müşterilerimizin daha uygun fiyatlarla daha iyi şartlarda mobilyalar ve aksesuarlar almasının yolunu açıyoruz. Bu sayede uzun yıllar yaşam alanlarınızda sizlere eşlik eden aksesuarlarımız söz konusu olmaktadır.

2 thoughts on “Evime Nasıl Tamamlayıcılar Seçmeliyim?

  1. Thank you for your sharing. I am worried that I lack creative ideas. It is your article that makes me full of hope. Thank you. But, I have a question, can you help me?

  2. Evelyncal dedi ki:

    [url=https://pint77.com]In Etsy, Shopify Pinterest+SEO + artificial intelligence give high sales results[/url]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir