Blog

Ekonomik Mobilya Nedir?

ekonomik mobilya, kampanyalı mobilya, 2023 ekonomik mobilya, uygun mobilya, trend mobilya, inegöl mobilya

Güncel fiyatlar ile evinizi yenilemenin yada yeni bir ev dayayıp döşemenin maliyeti doğal olarak herkesi ilgilendirmektedir. Bu anlamda en uygun şartlarda ekonomik mobilya nasıl alınır sorusuna yanıt aranılır. Kaliteli ve yüksek değer taşıyan mobilyaların uygun fiyat koşullarında alınması mümkün olabilir. Elbette mobilya fiyatlarını takip etmeniz bu anlamda büyük önem taşımaktadır.

Mobilya sektörü doğal olarak kullanılan malzemeler ve işçilik gibi hususlara bağlı olarak satışa sunulan ürünlere fiyat belirlemektedir. Bu aşamada tüketici olarak çok daha uygun fiyatlara nasıl alınır araştırması yapılırken ekonomik mobilya alımının alternatif yolları üzerinde durulur. Fiyatı ile uygun mobilya alımında birkaç neden söz konusudur. Bu nedenlerin üzerinde durmanız ve gereken araştırmaları yapmanız sizi doğru adreslere götürebilir.

Ekonomik Mobilya Nasıl Alınır?

Ekonomik olarak mobilya alımında birkaç alternatif yoldan bahsetmek doğru olur. Bu yollar ayrıntıları ile incelendiğinde mobilya alımında bütçenizi biraz düşürebilecek etkenler söz konusudur. Böylelikle ucuz mobilya alımında;

 • Sosyal medyayı takip edin
 • Mobilya sektörü ile kampanyalarını takip edin
 • Alternatif olarak kullanılmış mobilya ile fiyatlarını inceleyebilirsiniz
 • Mevcut mobilyalarınızı tadilatla yenilendirin
 • Mobilya toptancıları ile görüşün
 • Mobilya alımında mutlaka pazarlık yapın
 • Sponsorlu alımları inceleyin.

Bir ev satın almak, büyük ve heyecan verici bir girişimdir. Ancak, maliyeti hesaplarken, birçok ev alıcısı, hayalinizdeki evin anahtarlarını aldığınızda ortaya çıkan tüm ek masrafları hesaba katmayı unutur. Mobilya, en pahalı satın alımlar arasındadır. Neyse ki, yeni evinizi rahat ve estetik olarak memnun etmek için daha fazla borca ​​girmenize gerek kalmayabilir.

Kullanılmış Mobilyalar ile 2. El Mağazaları İnceleyin

İkinci el mağaza ürünleri fiyat olarak çok daha uygun olmaktadır. Bazı mobilyalar yeni olmasına rağmen kullanıcısının beğenmemesi nedeniyle değiştirilmektedir. Bu anlamda garantisi devam den ikinci el mobilyaları tercih edebilirsiniz. Büyük olasılıkla ne kadar nazikçe kullanıldıklarına veya kötüye kullanıldıklarına göre büyük ölçüde değişecektir. Sadece biraz dikkat ile yeni gibi görünebilecek bazı harika fırsatlar bulabilirsiniz.

Mobilyalarınıza Tadilat Yaptırın

Gerçekten yeni mobilyalara mı ihtiyacınız var, yoksa yapılacak tadilat ile işleri düzeltebilir misiniz? İkincisi doğruysa, eşyalarınızı yeniden döşemeyi veya yeniden cilalamayı deneyin. İnternet, nasıl yapılır ipuçları ve fikirlerle doludur.

Yükseltilmiş mobilyalarınızı yastık, lamba ve kilim gibi yeni dekorlarla birleştirin. Küçük değişiklikler büyük bir fark yaratabilir ve çıkacak paranın bütçenizde kalmasına neden olabilir.

İndirimli Mağazaları Araştırın

Mobilya satın almak için en iyi zaman, mağazaların yeni envanter için yer açması gerektiği zamandır. Özellikle Kasım ayları bu zaman için muhteşem bir dilim olmaktadır. Zamanlama değişir, ancak özellikle yıl sonuna doğru mevcut stokların eritilmesi için yapılan çalışmalar aynı zamanda kampanyaları beraberinde getirmektedir.

Pazarlık Yapın

Mobilya alımlarında en önemli unsurlardan biri pazarlıktır. Beğendiğiniz bir mobilyanın alımı için satış mağazası ile yapacağınız görüşmeler ile pazarlıktan çekinmeyin. Küçük rakamlarda olsa aşağıya indirmeniz sizin bütçeniz için olumlu sonuçlar verecektir.

Ekonomik mobilya alımında bir diğer yol ise mevcut mobilyalarınızı satmak olacaktır. Buradaki satış ile elde edeceğiniz gelir ile istediğiniz tarz ve kalitede mobilya alımı yapabilirsiniz. Böylelikle çok daha uygun fiyatlar ile mobilya sahibi olunabilir.

Mobilyaların fiyatlarını etkileyen hususlardan biri hammaddesi ile üretiminde kullanılan malzemeler olmaktadır. Özellikle kullanılan ahşap türü fiyata doğrudan etki eder. MDF ya da sunta arasında fiyat farkı oluşmaktadır. Sunta bu anlamda çok daha uygun fiyatlara yapılır. Ancak bu durumda kalitesi düşebilir. Evinize ve yaşam alanlarınıza kaliteli iyi bir yatırım yapmak istiyorsanız bu anlamda kaliteli ve iyi mobilya alımı tercih edilmesi gerekir.

4 thoughts on “Ekonomik Mobilya Nedir?

 1. Anonim dedi ki:

  I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

 2. Iscriviti dedi ki:

  Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

 3. Thanks for sharing. I read many of your blog posts, cool, your blog is very good.

 4. I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir