Blog

Bütçe Dostu Yatak Odaları

Yatak odası takımı, Karyola, İnegöl yatak odası, trend yatak odası, uygun yatak odası takımı, 2023 trend yatak odası, kaliteli yatak odası, yatak odası kampanyaları, bütçe dostu yatak odası

Yatak odaları konfora en ihtiyaç duyduğumuz alanlar arasında yer alıyor. Günümüz teknolojisinde lüksün de üzerinde olan takımlarda mevcut. Fakat elbette ki bütçenize uygun rahat ve modern bir dekorasyona sahip olabilirsiniz. Yatak konforumuzun iyi olması iyi bir dinleme demek ve sağlık bir yaşam demektir.

Bu nedenle yatak odası dekorasyonu oldukça önem taşır. Sadece yatağın konforlu olmasından ziyade mobilyalara uyumlu şifonyer, gardırop ve komodinlerin de bir bütün olarak oda içerisinde birbirlerine uyumlu bir şekilde yerleştirilmesi önemlidir.
Yatak, Gardırop, şifonyer ve komodinler yatak odalarının vazgeçilmez parçalarını oluşturur. Hepsinin birbirine uyumlu olması ise göz zevkinizi yormaz ve alana ferahlık katar. Bu nedenle yatak odaları takımlarında birbiri ile dengeli bir tasarım seçmek yararlı olacaktır. Yatak odası tarzları avangart, modern veya klasik bir stil olabilir. Kişisel zevkinize uygun zengin tasarım çeşitleri ile Odasen mobilya bu anlamda yardımcınız olacaktır. Her bütçeye uygun kaliteli model çeşitleri ile modern bir yatak odası takımına sahip olabilirsiniz.

Yatak Odası Dekorasyonunda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Yatak odası takımınızı değiştirecekseniz ya da yeni evinize satın alacak iseniz öncelikle kendinize uygun bir tarz belirleyerek işe başlayabilirsiniz. Tarzınızı belirledikten sonraki parçalar kolayca yerine oturacaktır çünkü. Örneğin klasik bir tarz için ahşap modellerden oluşan bir model tercih edebilirsiniz. Bunun dışında modern bir görüntü isterseniz metal ve ahşabın birleşiminden oluşan modeller seçebilirsiniz. Parçaların birbirlerine uyumlu olmasına dikkat edilerek kendinize özgün bir stil de yaratabilirsiniz.
Diğer önemli konulardan biri de odanızın boyutuna uygun bir mobilya seçimi yapılmasıdır. Oda boyutuna uygun olmayan mobilyalar hoş bir görüntü oluşturmaz ve boğucu gelebilir. Odasen mobilyada klasik veya modern tarzda dilediğiniz bütçe dostu takımlar bulabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz yatak odası takımına ilaven odanızda birkaç adım ve değişiklik ile müthiş şıklıklar katabilirsiniz. Örneğin mobilyanıza uygun renk tonlarında bir duvar boyası tercih etmeniz ortam uyumunu sağlayacak sade bir şıklık yaratacaktır. Ayrıca boyamada mavi tonlarının sakinleştirici özelliğinden faydalanabilir kaliteli bir uyku için ortam sağlamış olursunuz. Odanızın yapısına uygun seçmiş olduğunuz mobilyalarınıza uyumlu dekoratif ürünler odaya bambaşka esintiler katacaktır.
Yatak odası takımlarının en temel parçaları şu şekildedir.
• Karyola
• Dolap
• Şifonyer
• Makyaj Masası
• Komodin
Dilerseniz bu parçaları tek tek ya da bir takım olarak alabilirsiniz. Fakat takım olarak almak her zaman fiyat konusunda daha uyguna gelecektir. Yatak seçimlerinizde bazalı model tercih etmeniz nevresim yorgan vb. gibi çok yer kaplayan eşyalarınızı koymak için toparlayıcı olacaktır. Odasen mobilyada her türde yatak odası modelleri, şifonyer modelleri, komodin ve makyaj masaları değişik tasarım ve renkleri ile mevcuttur. Dilerseniz takım olarak ya da tek parça halinde bütçenize uygun modeller alabilirsiniz.
Yatak odası dekorasyonunda canlı çiçekler ve hasır sepetler kullanarak bohem bir tarz elde edebilirsiniz. Buna bağlı olarak seçeceğiniz renkli desenli halılarda bu tarz için bütünleyici olacaktır.

Küçük Yatak Odaları İçin Dekorasyon Önerileri

Sıkıcı ve boğucu bir yatak odası havası yaratmamak için küçük olan odaları doğru ürünler ile dekore etmek gerekir. Bu nedenle gereksiz tüm eşyalardan kaçınmak yararlı olacaktır. Yatak odası modellerinde yuvarlak köşeli ve minimalist modeller seçebilirsiniz. Böylece alanı dekore edebilmek içinde yer kalmış olacaktır. Yatak konumu genellikle tercih edilen oda ortasında olmak zorunda değildir. Yatağı bir duvara sabitleyip diğer tüm alanı kullanışlı hale getirebilirsiniz.
Yatak odası takımlarındaki temel parçaların dışında makyaj masası için geniş raflardan yardım alabilirsiniz. Dekorasyonda duvarlarda ayna kullanmak alanı geniş gösterecektir. Bu nedenle aynalardan yardım alabilirsiniz. Küçük odalarda tarz olarak değişiklik yaratmak isterseniz duvarlarınızı renkli desenlerle süsleyebilirsiniz. Böylece odanın küçüklüğü göze çarpmayacak ve sevimli görünecektir. Açık renklerle boyanan duvarlar üzerine yapılan desenler hem odaya ferahlık katacak hem de daha şık görünmesini sağlayacaktır. Bunlar dışında yatak odalarında sık tercih edilen lambaderler yerine sarkıt lambalar kullanmak yine alanı daha verimli hale getirecektir. Bazali yatak depolama alanı için tamamen verimli ve yerinde bir tercih olacaktır. Eğer çok kısıtlı bir alanınız var ise komodin yerine uçan raf modellerinden yararlanabilirsiniz.

2 thoughts on “Bütçe Dostu Yatak Odaları

  1. Your point of view caught my eye and was very interesting. Thanks. I have a question for you.

  2. Binance dedi ki:

    I don’t think the title of your article matches the content lol. Just kidding, mainly because I had some doubts after reading the article.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir