Blog

Genç Odalarında Modernliğin Önemi

Günümüz şartlarında genç odalarına olan ilgi bir hayli artmakta ve birbirinden iddialı ve çarpıcı genç odaları tasarımı ile karşı karşıya gelmekteyiz. Endüstriyel gelişim ve değişim ile birlikte ise genç odası takımı bulmak çok daha kolay bir hal almıştır.

Farklı pek çok mobilya türünde olduğu üzere genç odalarında da kullanıma yer verilen dolap ve mobilyalar farklılık gösterebilmektedir. Bu anlamda farklı renk ve modellerde yapılacak en doğru seçim oda yapısı gözetilerek sağlanmalıdır.

Genç odalarında modern görünüm çizgisinin yanı sıra ihtiyaçlara cevap verme oranının da oldukça önemli olduğunu belirtmekte fayda görülmektedir. Öte yandan genç odası tasarımında dikkat edilecek bir diğer husus da gençlerin kullanmaktan mutluluk duyabilecekleri ve kendi tarzlarını yansıtabilecekleri modellerin tercih edilmesi gelmektedir. Böylelikle hem çok daha doğru bir seçime imza atabilecek hem de gençlerin çok daha verimli zamanlar geçirmesini sağlayabileceksiniz. Gençlerin ruhunu yansıtacak tüm modellere de aynı anda ulaşabileceğiniz Odasen mobilya ile sizler de odalarınızın enerji dolu olmasını sağlayabilir, rahatın ve konforun zevkine varabilirsiniz.
Genç odalarında özgürlüğü kısıtlamayacak ve çok daha rahat hissetmenizi sağlayacak aksesuarlarla da ayrıca kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Farklı hobi ve aktivitelerinizi de rahat bir şekilde yapabileceğiniz genç odası takımlarında özgürlüğünüzü yansıtacak modelleri inceleyebilir, kendi zevkiniz doğrultusunda seçim yapabilirsiniz. Çocuklarımız elbette en iyisini hak etmektedir. Bu çerçevede gençlerin kendisini geliştirmesine yardımcı olacak ürünler ile renkli bir genç odası ihtiyacınızı karşılayabilir. Bu çerçevede alım öncesi mutlaka dikkat edilmesi gereken hususlarda bulunmaktadır.Genç odası seçimine;

• Odayı kullanacak kişinin beklentileri
• Renk ve dizayn ile uyumları
• Çalışma ve Hobi alanlarının oluşturulması
• Odanın boyutları
• Aynı zamana odada yaşam alanı kalması

Gibi hususlara dikkat edilmesi gerekir. Bu çerçevede Odasen Mobilyanın geniş ürün yelpazesi içerisinde bu ürünlerin hepsine en uygun haliyle ulaşılabilmektedir. Öyle ki sizin ve çocuklarınız için istediğiniz boyutlarda ve tarzda tasarımlar yapılması mümkündür. Bu durum sizin isteğinize göre değişebilmektedir.

Genç Odası Dekorasyonları Nasıl Olmalıdır?

Özellikle modern bir yapıya sahip genç odası takımlarına ilgi her geçen gün katlanarak devam etmektedir. Her zaman için ilgi odağı olan ve özgür çizgilerle buluşan genç odası takımları fazlasıyla tercih sebebi oluyor. Özellikle saat, çalışma masası ve hobi köşesi ile genç oda takımlarınıza yeni bir soluk getirmeniz mümkün olacaktır. Dikkat ve konsantrasyonun dağılmaması noktasında da ayrıca gereksiz süslemelerden ve objelerden de uzak durulması gerekmektedir. Özellikle günün tüm stresini atma noktasında genç odalarına çeşitli zekâ geliştirici ve rahatlatıcı oyun bölümleri oluşturmak son derece etkili olacaktır. Doğru renk seçimi ile sıcak ve samimi bir ortam yaratmak çok daha zinde hissetmenizi sağlayacak, rahat bir atmosferde olmanızı sağlayacaktır.

İşlevsellik sağlamak ve doğru obje tercihlerinde bulunmak da genç odalarını büyüleyici bir havaya sokacak, hayal gücünün de devreye girmesini sağlayacaktır. Yine bu doğrultuda genç odalarında kişiye ilham verecek ve görmekten mutluluk duyacak objelere yer vermek de önemli olmaktadır. Birbirine girmiş renk kombinasyonları, gereksiz ışıklandırmalar ve farklı motifler bu süreçte gençlerin çok daha karmaşık ve agrasif bir ruh hakine bürünmelerine sebep olacaktır.

Tüm bunların yerine çok daha sade beyaz tonlarında aydınlatmaların tercih edilmesi ve minik aksesuarlar yardımı ile hayal kurma seansları desteklenebilmektedir. Genç odalarında oldukça etkili sonuçlar yaratacak bir diğer hususta gelecek planı doğrultusunda kendi hayalini yansıtacak ve hatırlatacak objelere yer vermek olmalıdır. Böylelikle gençler çok daha özverili ve kendinden emin adımlarla ilerleyebilecektir. Ayrıca müzik, resim ve spor dalına ilgi duyan gençler için de ayrıca hobi bölümüne yer vermek akıllıca karşılanacaktır.

Genç Odasında Birbirinden Yenilikçi Dolap Seçimini Anında Yapabilirsiniz

Çoğu insan için odaların en önemli bölümü giyinme dolabı olmaktadır. Özellikle aynalı dolap tercihi son dönemlerde fazlasıyla gündemde olup gençlerin kendine en çok yakışan kıyafeti giymelerine yardımcı olacaktır. Bu durumda da gençler çok daha özgüvenli ve mutlu hissedebileceklerdir. İşlevsellik açısından da son derece önemli bir etkene sahip olan dolaplar raflı, raylı ve kapaklı yapısı ile de zenginleştirilmekte, genel karışıklığın önüne geçilmektedir. Dolap seçimi kadar odada gençlere özgü oturma ve dinlenme bölümlerine de yer verilmesi gerekmektedir. Bu sayede hem daha sosyal bir alan oluşturabilecek hem de ortam değişikliğine gidebileceklerdir. Odasen mobilya desteği ölçüsünde genç odalarınızın bu bölümünde armut koltuk kullanımına, puf kullanımına veya ortopedik koltuk seçimine gidebilirsiniz.

Genç odalarımızda uyumu ve sadeliği yakalamak kadar gençlerin kendi stilini yansıtmalarına da ön ayak olmalı ve bu noktada seçimlere gitmemiz gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken noktalar ışığında ilerlemek sonraki süreçlerde gençlerin odaları ile özdeşleşmelerini ve kendilerini çok daha zinde hissetmelerini sağlayacaktır. Bu anlamda Odasen mobilya, geniş hizmet ağı ve kaliteli hizmet anlayışı ile her zaman için sizlerle olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir